Medalowe żniwa mastersów na Lubelszczyźnie. Aż siedemnaście miejsc na podium

Informacja prasowa
Na pierwszym planie Anna Arseniuk, zdobywczyni aż czterech medali, w tym dwóch złotych. Julia Truszczyńska
Mieszkańcy Torunia i podtoruńskich miejscowości aż siedemnaście razy stawali na podium, w tym ośmiokrotnie na jego najwyższym stopniu, podczas 30. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters i towarzyszących im branżowych czempionatów.

Jubileuszowe mistrzostwa lekkoatletycznych mastersów miały rekordową frekwencję. Do udziału w nich zgłosiło się w sumie aż 520 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Do Lublina wybrała się też spora grupa torunian, którzy bynajmniej nie byli tłem dla rywali.

Warto przeczytać

Znakomity występ zaliczyła Anna Arseniuk. Mieszkanka podtoruńskiego Górska na Lubelszczyźnie sięgnęła po aż cztery medale w kategorii K35: złote w biegu na 10000 metrów i w chodzie na 5000 m oraz brązowe w rzucie dyskiem i rzucie oszczepem. Z podobnym dorobkiem z tych zawodów wrócił Wacław Krankowski (kategoria M65), który był najlepszy w rzucie dyskiem i młotem oraz drugi w pchnięciu kulą. Edward Korolko (M75) zdobył złoto w skoku o tyczce oraz brąz w trójskoku. Mistrzem Polski w biegu na 100 metrów został Tomasz Osóbka (M80). Ponadto był trzeci na dwukrotnie dłuższym dystansie. Dwa medale w konkurencjach sprinterskich zdobyła też Joanna Grabowska (K45), która wywalczyła srebro na 400 metrów i brąz na 200 metrów. Z kolei Czesław Nowacki (M75) dwukrotnie stanął na najniższym stopniu podium. Był trzeci w biegu na 300 metrów przez płotki oraz w rzucie dyskiem.

Jubileuszowej edycji mistrzostw kraju weteranów towarzyszyły też dwa branżowe czempionaty, w których również startowali torunianie. W 9. Mistrzostwach Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce w skoku w dal triumfował Julian Pełka, z kolei w 3. Mistrzostwach Polski Dziennikarzy po złoto w biegu na 400 metrów przez płotki sięgnął Tomasz Niejadlik.

Mistrzostwa w Lublinie były rekordowe nie tylko ze względu na frekwencję. Podczas zawodów zanotowano wiele znakomitych rezultatów w tym 16 nowych rekordów Polski w kategoriach masters i aż 48 rekordów mistrzostw kraju.