Medalu Energi nie będzie

Krystian Góralski, korespondencja z Gorzowa
W decydującym spotkaniu o awans do półfinałów ekstraklasy koszykarek KSSSE AZS PWSZ Gorzów pokonał u siebie Energę Toruń 75:65.

Torunianki nieźle zaczęły, bo w czwartej minucie prowadziły 8:3. Niestety, potem było dużo gorzej. Mnożyły się niecelne rzuty i „głupie” straty (zwłaszcza Jeleny Maksimović) i w dziewiątej minucie gospodynie wygrywały już 18:10.

Na początku drugiej kwarty torunianki „zbliżyły” się na dwa punkty, później różnica wynosiła od czterech do sześciu na korzyść AZS-u, a gdy tylko wzrosła nieco więcej, znakomite wejście na parkiet zaliczyła Natalia Małaszewska, która w 96 sekund zdobyła pięć „oczek” i było 36:31. Niestety, końcówka pierwszej połowy (wygranej przez gospodynie 42:33) znowu była słaba w wykonaniu gości.

<!** reklama>W trzeciej kwarcie na chwilę (w 26 min) zrobiło się gorąco, bo przewaga gospodyń zmalała do trzech punktów (47:44 po dwóch rzutach wolnych Moniki Krawiec). Ale na ostatnie 10 minut gorzowianki wychodziły z dwa razy większą zaliczką.

Czwartą kwartę torunianki rozpoczęły źle, tracąc sześć punktów z rzędu i emocje się skończyły. Fatalnie spisująca się we wszystkich meczach ćwierćfinałowych Maksimović popełniła piąty faul, znów mnożyły się straty, brakowało zbiórek, o celnych rzutach za trzy punkty nie wspominając (torunianki trafiły dwa razy dopiero w momencie, gdy losy meczu były przesądzone).

- Wszystkie trzy mecze były bardzo dobre - stwierdził trener Energi Elmedin Omanić. - Oba zespoły walczyły i pokazały koszykówkę, która mogła się podobać kibicom. Do sędziowania w dzisiejszym meczu nie mam żadnych zastrzeżeń. Zawiodły mnie przede wszystkim rozgrywające, które niewiele wniosły do zespołu i zawodniczki wysokie.

Mecz będzie można zobaczyć dziś o godz. 18.20 i 20.45 w TV Toruń.

Teraz czekają torunianki dwa spotkania o wejście do pierwszej szóstki z Artego Bydgoszcz.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Energa Toruń 75:65 (18:14, 24:19, 12:15, 21:17). KSSSE AZS PWSZ: S. Richards 15, C. Nnamaka 13 (1), I. Piekarska 12, L. Weaver 10, J. Żurowska 8 oraz A. Kaczmarczyk 11 (1), A. Skobel 6, K. Dźwigalska 0; Energa: A. Gladden 13, M. Krawiec 11, V. Bortelova 4, J. Maksimović 4, E. Tłumak 3 oraz N. Małaszewska 11 (1), L. Murphy 10 (1), V. Perostijska 6, H. Radunović 3, A. Gajda 0, M. Radwan 0