Jacek Sroka
Jacek Sroka
Zobaczcie memy po meczu Holandia - PolskaZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. internet
Po meczu Holandia - Polska (1:0) internauci mieli używanie na kadrze Jerzego Brzęczka. Przez 90 minut spotkania inaugurującego nasze występy w drugiej edycji Ligi Narodów Biało-Czerwoni głównie się bronili. Kibice zauważyli, że bez Roberta Lewandowskiego nasza reprezentacja radzi sobie dużo gorzej, ale najbardziej tradycyjnie dostało się selekcjonerowi. Zobaczcie memy po meczu Holandia - Polska.

Memy po meczu Holandia - Polska

Polacy nie byli faworytem meczu z Holandią, ale chyba kibice nie spodziewali się, że w meczu otwierającym rywalizację w grupie A1 Ligi Narodów Biało-Czerwoni ograniczą się niemal wyłącznie do obrony. Nasza drużyna od pierwszej minuty została zepchnięta przez Pomarańczowych do głębokiej defensywy. W I połowie dopisało nam szczęście, bo gospodarze nie wykorzystali kilku dobrych sytuacji, a tuż przed przerwą po strzale jednego z rywali przed utratą gola uratował nas słupek.

ZOBACZCIE MEMY PO MECZU HOLANDIA - POLSKA

Holendrzy przez blisko 70 procent czasu gry utrzymywali się przy piłce i tylko kwestią czasu było kiedy Wojciech Szczęsny zostanie zmuszony do kapitulacji. Po godzinie gry worek z bramkami rozwiązał Steven Bergwijn.

Polacy grający bez Roberta Lewandowskiego stanowili dla Holendrów jedynie blade tło. Brak kapitana kadry odpoczywającego po turnieju finałowym Ligi Mistrzów był bardzo widoczny. Jedyną okazję strzelecką miał w I połowie Krzysztof Piątek, ale jego uderzenie bramkarz Pomarańczowych wybił na róg. Po przerwie, mimo wprowadzenia na boisko Arkadiusza Milika nie było wcale lepiej.

Internauci śmiali się uważając, że trener Jerzy Brzęczek w meczu w Amsterdamie zastosował taktykę doskonale znaną mu ze spotkań Wisły Płock z silniejszymi rywalami polegającą na "obronie Częstochowy". Od reprezentacji Polski kibice Biało-Czerwonych oczekują jednak nieco więcej kreatywności.