Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Michał Bajor na Jordankach. Jego przygoda z piosenką wciąż zachwyca słuchaczy

Paulina Błaszkiewicz
Michał Bajor na polskiej scenie muzycznej zadebiutował jako szesnastolatek na festiwalu w Zielonej Górze. O tego czasu minęło już 45 lat...
Michał Bajor na polskiej scenie muzycznej zadebiutował jako szesnastolatek na festiwalu w Zielonej Górze. O tego czasu minęło już 45 lat... Piotr Krzyzanowski/Polskapresse
Podczas koncertu w Toruniu artysta zaprezentuje publiczności utwory z płyty „Od Kofty... do Korcza”.

Dlaczego nowa płyta Michała Bajora ma taki, a nie inny tytuł?

Jak mówi artysta: „Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie, a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych dla mnie napisanych perełek”.

Zobacz także: Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w Toruniu TOP 10 [NAJNOWSZE DANE]

Dwupłytowy album podsumowuje kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką. Płyta „Od Kofty... do Korcza” to już dwudziesty album w dorobku nagraniowym Michała Bajora. W Toruniu artysta wystąpi z okazji swojego jubileuszu.

Artystyczna klamra

- W sali na Jordankach zabrzmią najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty, te, o których wydanie od lat proszą fani i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment - zapowiada Mieczysław Watza z Impresariatu Artystycznego Impart, który jest organizatorem koncertu Michała Bajora. - Usłyszymy utwory nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, które mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Michała Bajora.

Zobacz także: Ile zarabiają lekarze, nauczyciele, policjanci? Zarobki służb mundurowych, medycznych i urzędników

Warto przypomnieć, ze artysta zadebiutował jako nastolatek 45 lat temu na festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Wtedy jedna z nielicznych w Polsce wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z piosenką śpiewaną przez niego na obu festiwalach. Pocztówkę tę można było kupić w sklepach muzycznych, a nawet w kioskach Ruchu. Pierwszą dorosłą płytę (jeszcze winylową) Polskie Nagrania wydały wokaliście w 1986 roku.

Większy ruch panował jedynie w okolicach cmentarzy, ale i tam jazda odbywała się w miarę płynnie i bezpiecznie.Do godz. 12 policja zanotowała jedynie dwie niegroźne stłuczki: na skrzyżowaniu ul. Grudziądzka-Polna oraz na ul. Żwirki i Wigury.Dla zwiększenia płynności i bezpieczeństwa jazdy w okolicach cmentarzy wprowadzono zmiany w organizacji ruchu i wyznaczono dodatkowe miejsca do parkowania. Przy największych nekropoliach ruchem kierowali policjanci.Zobacz także: Organizacja ruchu w Wszystkich Świętych [ZDJĘCIA]W rejonie Centralnego Cmentarza Komunalnego zamknięty został wjazd z ul. Grudziądzkiej w ul. Celniczą. Ruch kołowy kierowany jest trzema wjazdami na parking wzdłuż zachodniego ogrodzenia CCK od strony ul. Grudziądzkiej, a od ul. Mazowieckiej na parking firmy „Oferta”. Dopuszczone jest również parkowanie pojazdów na poboczu po stronie północnej jezdni ul. Celniczej.W rejonie cmentarza przy ul. Koniuchy – po północnej stronie ulicy obowiązuje zakaz zatrzymywania się (nie dotyczy parkingu). Parkowanie pojazdów jest możliwe po południowej stronie jezdni ul. Koniuchy oraz na terenach zielonych przy ul. Wielki Rów ( MPO) i na parkingu przy ul. Kozackiej (Piotr i Paweł).Zobacz także: Ile zarabiają lekarze, nauczyciele, policjanci? [raport]W rejonie cmentarza przy skrzyżowaniu ulic Grudziądzka – Wielki Rów 1 listopada udostępniony został parking (bezpłatny, niestrzeżony) przed Centrum Handlowym „Kometa”.W rejonie cmentarza przy ul. Żwirki i Wigury po obu stronach jezdni obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów na ulicach przyległych do ul. Żwirki i Wigury.W rejonie cmentarza przy ulicy Wybickiego dozwolone jest skośne parkowanie pojazdów na obu jezdniach Trasy Średnicowej, na lewym pasie ruchu, na odcinkach oznakowanych znakami D-18 parking.W rejonie cmentarza przy ul. Gałczyńskiego 1 listopada do godz.18:00 udostępniony jest parking przy kinie Cinema City. Zobacz także: Kremacja zwłok cieszy się coraz większym zinteresowaniem [ZDJĘCIA]Parkowanie pojazdów na ul. Gałczyńskiego dozwolone jest po stronie południowej, po stronie północnej obowiązuje zakaz postoju.Na ul. Antczaka po stronie północnej na odcinku wzdłuż cmentarza obowiązuje zakaz postoju. Parkowanie pojazdów dozwolone jest po stronie południowej ul. Antczaka i na ul. Pułaskiego po stronie zachodniej.Na Podgórzu, w rejonach cmentarzy przy ul. Poznańskiej, po obu stronach drogi, obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów dozwolone jest na parkingu poligonu po południowej stronie. NowosciTorun

Wszystkich Świętych w Toruniu. Co się dzieje na toruńskich ...

Od tamtej pory Michał Bajor ma w Polsce grono wiernych fanów, którzy kupują płyty i przychodzą na jego koncerty. W sali na Jordankach w Toruniu artysta wystąpi już po raz drugi.

Rozdajemy bilety

Bilety na koncert można kupić w kasie biletowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki, Biurze Turystycznym „Co-pernicana”, Ośrodku Informacji Turystycznej oraz w sprzedaży internetowej za pośrednictwem stron: biletyna.pl, www.kupbilecik.pl i www.bilety24.pl.

NowosciTorun

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska