Michał Skóraś z kolejnym golem dla Club Brugge. Polak walczy o wyjazd na Euro 2024

Bartosz Głąb
Michał Skóraś strzelił gola dla Club Brugge.
Michał Skóraś strzelił gola dla Club Brugge. Eleven Sports
Michał Skóraś fantastycznie prezentuje się wiosną w belgijskim Club Brugge. Polski pomocnik w meczu 35. kolejki Jupiler Pro League strzelił gola i wypracował dwie kolejne bramki w meczu przeciwko ekipie Genk. Świetna dyspozycja 24-letniego skrzydłowego może przełożyć się na powołanie do reprezentacji Polski na Euro 2024.

Fantastyczny mecz Michała Skórasia. Kolejny gol Polaka w Belgii

Niesamowita jest druga część sezonu w wykonaniu Michała Skórasia. Polak tylko w tym roku zaliczył 5 asyst w meczach Club Brugge, a w środowy wieczór strzelił swojego czwartego gola dla belgijskiej klubu. Skrzydłowy wpisał się na listę strzelców w 41. minucie spotkania z Genk finalizując składną akcje swojego zespołu.

Pomocnik drużyny walczącej o tytuł mistrza Belgii miał też duży udział przy dwóch innych trafieniach w tym meczu. W pierwszej połowie idealnie dograł piłkę do Ferrana Jutgli, a ten na raty pokonał bramkarza przeciwników. Natomiast w 57. minucie 24-latek z impetem wpadł w pole karne gości, zagrał przed bramkę, gdzie obrońca Genk wybił futbolówkę pod nogi Igor Thiago, a ten podwyższył wynik na 3:0.

Świetna forma Michała Skórasia pomoże sięgnąć po trofeum?

Skóraś boisko opuścił w 66. minucie. Mecz ostatecznie zakończył się okazałym zwycięstwem Club Brugge 4:0. Zespół Polaka po 35 kolejkach zajmuje 2. miejsce w ligowej tabeli i trafi 2 punkty do liderującego Anderlechtu Bruksela. Oba zespoły spotkają się w meczu bezpośrednim w przedostatniej kolejce Jupiler Pro League.

Reprezentant Polski trafi do giganta? Klub już szuka następcy

Belgijski klub wciąż rywalizuje także na arenie międzynarodowej. W półfinale Ligi Konferencji Club Brugge zmierzy się z Fiorentiną. Pierwszy mecz we Włoszech zostanie rozegrany 2 maja, natomiast rewanż tydzień później w Belgii.