Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu ma nowego dyrektora

Marek Nienartowicz
Marek Nienartowicz
Ireneusz Makowski od pięciu lat pracuje w Miejskim Zarządzie Dróg. Od 1 sierpnia jest dyrektorem tej instytucji
Ireneusz Makowski od pięciu lat pracuje w Miejskim Zarządzie Dróg. Od 1 sierpnia jest dyrektorem tej instytucji Nadesłana
Ireneusz Makowski od 1 sierpnia jest dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. Przez ostatnie miesiące pełnił obowiązki szefa tej instytucji. Wcześniej był wicedyrektorem MZD.

Ireneusz Makowski na stanowisku zastępcy dyrektora MZD pracował przez pięć lat. Odpowiadał m.in. za utrzymanie i ewidencję ulic, za funkcjonowanie Strefy Płatnego Parkowania i zarządzanie pasem drogowym. Do jego obowiązków należało m.in. kontrolowanie procesów remontowych i inwestycyjnych - w tym przebudowy mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego - oraz nadzór nad systemem roweru miejskiego.

MZD: z zastępcy na dyrektora

Przez pół roku, po odejściu Rafała Wiewiórskiego ze stanowiska dyrektora MZD, Ireneusz Makowski pełnił obowiązki dyrektora. 1 sierpnia prezydent Michał Zaleski awansował go na stanowisko dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Poznaj najciekawsze grupy lokalne na Facebooku:

- Gratuluję awansu i życzę Panu wielu sukcesów zawodowych, osiągnięcia zamierzonych celów, satysfakcji z realizowanych zadań oraz niesłabnącego zapału i wytrwałości - powiedział prezydent Zaleski, wręczając awans na dyrektora.

Ireneusz Makowski jest magistrem inżynierem budownictwa. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie zarządzania (Szkoła Główna Handlowa) oraz zarządzania finansami i marketingu (Uniwersytet Mikołaja Kopernika) oraz ochrony środowiska (Akademia Techniczno-Rolnicza).

Nowy dyrektor MZD ma za sobą także liczne szkolenia i kursy, posiada uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz instalacyjno-inżynieryjnej. Zdał także egzamin państwowy i posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek skarbu państwa.

Polecamy

MZD ma 27 lat. Kto był jego dyrektorem?

Przypomnijmy, że Miejski Zarząd Dróg powstał w roku 1995 roku. Pierwszym dyrektorem był Karol Dargiel, a zastępcą - Zbigniew Sulik. Potem szefem MZD został Ryszard Kłosowski. Jego zastępcą był Tadeusz Pomierski. Potem przez krótki czas MZD kierował Zdzisław Mołdoch. W 1999 roku dyrektorem został Janusz Czajkowski, a jego zastępcą - Sławomir Chojnacki.

Kolejnym dyrektorem MZD Andrzej Glonek. Objął stanowisko w listopadzie 2003 roku. Kierował MZD do przejścia na emeryturę, czyli do końca marca 2014 roku. Jego zastępcą był Stefan Kalinowski, który potem szefował MZD - od 1 kwietnia 2014 r. do 14 lutego 2016 r. Jego zastępcą był Mateusz Kurzawski.

W lutym 2016 roku dyrektorem MZD został Rafał Wiewiórski. Zajmował to stanowisko do początku 2022 roku. Jego zastępcami byli wspomniany już Stefan Kalinowski i Ireneusz Makowski, obecny dyrektor MZD.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Transport ogromnego generatora ulicami Grudziądza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska