Mieszkanie w Toruniu: na co zwrócić uwagę? Zakup mieszkania z rynku pierwotnego. PORADNIK

Materiał informacyjny Murapol
Inwestycja Murapol Osiedle Smart w Toruniu
Inwestycja Murapol Osiedle Smart w Toruniu
Mieszkanie w Toruniu: zastanawiasz się, czy teraz warto kupić nowe mieszkanie? Chcesz znaleźć nowe mieszkanie z rynku pierwotnego, w którym zarówno tobie, jak i twoim bliskim będzie żyło się naprawdę komfortowo? Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze i zakupie nowego mieszkania od dewelopera. Prosty PORADNIK dla każdego.

Zakup nowego mieszkania to jedna z kluczowych decyzji, którą prędzej czy później podejmuje większość z nas. Niezależnie od tego, czy szukamy mieszkania w dużym mieście – jak Toruń czy w mniejszych miejscowościach naszego regionu, wszyscy marzymy o takim mieszkaniu, które będzie idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Dlatego ostateczny wybór powinien być starannie przemyślany.

Nowe mieszkania w Toruniu taniej nawet o 31 tys. zł podczas Dnia Otwartego Murapol

Jak kupić nowe mieszkanie w niższej cenie? GK Murapol przygotowała pulę mieszkań w promocji w inwestycji Murapol Osiedle Smart realizowanej przy ul. H. Strobanda. Pakiet bonusów obejmuje rabat w cenie, smart home oraz ubezpieczenie od utraty stałego źródła dochodu albo pobytu w szpitalu. Oferowane lokale w standardzie posiadają pakiet antysmogowy chroniący powietrze wewnątrz przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. Listę mieszkań objętych promocją można poznać już dzisiaj, wypełniając formularz dostępny na stronie dedykowanej akcji. A zakup sfinalizować w najbliższą sobotę, 28 sierpnia podczas Dnia Otwartego w biurze sprzedaży przy ul. H. Strobanda 16 w Toruniu, w godz. 9.00 – 17.00.

Mieszkanie z rynku pierwotnego. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Nowe mieszkanie, czyli dobra lokalizacja

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Grupę Murapol, jednego z wiodących deweloperów w Polsce, osoby szukające nowego mieszkania jako kluczowy aspekt najczęściej wymieniają lokalizację. Tak jest również na Kujawach i Pomorzu.

Aż blisko 51% ankietowanych klientów dewelopera z całej Polski uznało, że to właśnie umiejscowienie osiedla i nowego mieszkania jest najważniejszym czynnikiem decydującym o zakupie. Jak się okazuje, cena lokalu to kwestia drugorzędna.

Z opinii klientów wynika, że atrakcyjnie zlokalizowane osiedle musi zapewniać komfortową i wygodną codzienność, być blisko parku i w miejscu, skąd można dojechać do Śródmieścia w 15-20 minut. Ważne też, by nieopodal inwestycji znajdowały się przystanki komunikacji miejskiej, wtedy samochód można zostawić w garażu, a do pracy i szkoły jeździć autobusem lub tramwajem.

Inwestycja Murapol Osiedle Smart w Toruniu

Dlaczego to tak istotna kwestia? Wystarczą szybkie obliczenia, by zorientować się, że na przestrzeni lat do ceny zakupu lokalu dochodzą też koszty dojazdów, a przede wszystkim bezcenny czas spędzony w podróży. Na szczęście infrastruktura komunikacyjna, zarówno drogowa jak i kolejowa w Toruniu należy do najbardziej rozwiniętych w Polsce.

Zakup nowego mieszkania? Zwróć uwagę na okolicę!

Coraz bardziej atrakcyjny rynek pracy, doskonała infrastruktura komunikacyjna, a także kilka szkół wyższych kształcących tysiące studentów z całej Polski sprawiają, że Toruń staje się jednymi z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Dodatkowo wyróżnia go duża liczba parków i wielość miejsc rekreacji.

W Toruniu największą popularnością cieszą się dziś właśnie osiedla zlokalizowane w otoczeniu zieleni, blisko parków i miejsc wypoczynku na świeżym powietrzu.

To dlatego, że jesteśmy coraz bardziej aktywni i większą wagę przywiązujemy do zdrowego stylu życia doceniamy niewielką odległość od siłowni, klubu fitness czy basenu. Zwracamy też uwagę na to, czy w rejonie przyszłego mieszkania istnieją ścieżki rowerowe, którymi bezpiecznie będzie można poruszać się na dwóch kółkach.

Toruń wyróżnia nie tylko zabytkowy Zespół Staromiejski wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, ale również wyjątkowa przyroda, dużo parków i lasów na obszarze miasta - podkreśla Anna Gwiazda z biura sprzedaży Grupy Murapol w Toruniu.

Kredyt hipoteczny na mieszkanie z rynku pierwotnego

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej inwestycji warto „prześwietlić”, kto stoi za jej realizacją. Jednym z podstawowych kryteriów branych pod uwagę przy wyborze nowego mieszkania powinno być doświadczenie i liczba wcześniej zbudowanych osiedli przez daną firmę.

Dużo pewniej będziemy się czuli, wiedząc, że nasze mieszkanie buduje deweloper z wieloletnim doświadczeniem niż nieznana firma, której solidności nie sposób zweryfikować. Dodatkowo warto sprawdzić, czy biuro sprzedaży dewelopera znajduje się na terenie inwestycji. Wtedy wspólnie z doradcą będzie można odbyć spacer po budowie i zobaczyć powstawanie swojego przyszłego osiedla.

Dobrze, jeśli inwestor może też pokazać nam swoje branżowe wyróżnienia i nagrody. - Nasi klienci w trakcie spotkań i rozmów przed zakupem mieszkania podkreślają często, że uznana marka dewelopera wzbudza zaufanie i wpływa na podjęcie ostatecznej decyzjipodkreśla Anna Gwiazda z Murapolu, a więc firmy, która w trakcie 20 lat działalności zrealizowała już 66 inwestycji, w których powstało 305 budynków z blisko 17,5 tys. lokali zamieszkałych przez 53 tys. osób.

W czasach tzw. nowej rzeczywistości, cennym z punktu widzenia klientów udogodnieniem jest również możliwość uzyskania wsparcia od dewelopera w procesie kredytowym. Taką pomoc swoim klientom oferuje coraz więcej deweloperów. Z myślą o osobach, które chcą skorzystać z szybszego i nieco mniej skomplikowanego pod względem formalności procesu kredytowego Grupa Murapol stworzyła projekt współpracy partnerskiej z bankami pod nazwą BankPartnerMurapol. W ramach tego przedsięwzięcia klienci mogą liczyć m.in. na priorytetowe rozpatrzenie wniosków kredytowych, szybsze i łatwiejsze przejście przez procedury kredytowe czy wsparcie dedykowanego zespołu doradców finansowych.

Wybór idealnego mieszkania

Jeśli postawimy na dobrą lokalizację i sprawdzonego dewelopera, pozostaje pytanie, jakie mieszkanie wybrać? Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Z badań Grupy Murapol wynika, że w ostatnich latach najchętniej wybierane są mieszkania 2- i 3-pokojowe o średnich metrażach (40-60 mkw.).

Istotną rolę odgrywa dziś bowiem nie tylko sama powierzchnia, ale funkcjonalność i przemyślany układ lokalu. - Klienci bardzo często zwracają uwagę również na to czy do mieszkania przynależy duży balkon lub ogródek. Nic dziwnego, własny kawałek zieleni w środku miasta lub duży balkon z ładnym widokiem, z pewnością zwiększają atrakcyjność mieszkaniapodkreśla Anna Gwiazda.

Ci, którzy chcą szybko wprowadzić się do nowego mieszkania powinni szukać ofert mieszkań gotowych do odbioru, albo takich, gdzie prace są już bardzo zaawansowane. Z drugiej strony to osoby, które decydują się na zakup na wczesnym etapie inwestycji mają dużo większy wybór mieszkań.

Inwestycja Murapol Osiedle Smart w Toruniu

W tym momencie można jeszcze wprowadzać do projektu zmiany aranżacyjne, a nawet łączyć lokale. Warto też pomyśleć o tym, gdzie zaparkujesz swój samochód, zwłaszcza że statystycznie polskie rodziny posiadają już zwykle więcej niż jedno auto. Dlatego możliwość zakupu miejsca postojowego w garażu powinna być jednym z ważniejszych kryteriów wyboru wśród kupujących.

Nowe mieszkanie. Czy warto inwestować w rozwiązania smart?

To pytanie coraz częściej zadawane przez osoby szukające nowego mieszkania w Toruniu. Nic dziwnego, to jedno z najbardziej otwartych na innowacje regionów Polski. Dlatego też deweloperzy, którzy realizują tu inwestycje coraz częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania technologiczne, jak np. właśnie smart home.

System możliwy do zaimplementowania w mieszkaniach oferowanych przez Grupę Murapol pozwala sterować ogrzewaniem, wodą czy elektryką w mieszkaniu za pomocą aplikacji mobilnej lub manualnego przycisku - tzw. funkcji hotelowej, a także na kontrolę zużycia mediów. Dodatkowo w trosce o zdrowie swoich lokatorów deweloper wprowadził ekologiczne rozwiązania podnoszące jakość powietrza w mieszkaniach. W swojej inwestycji Murapol Osiedle Smart, powstających na toruńskim Jarze – w standardzie każdego mieszkania ofertuje pakiet antysmogowy, a więc system nowoczesnych filtrów chroniących przed zanieczyszczeniami, alergenami i owadami.

Dodaj ogłoszenie