Mikołaj Duchiński z medalem mini żużlowych IMP. W niedzielę finał DMP w Toruniu

Daniel Ludwiński
Mikołaj Duchiński, reprezentant Stali Toruń, zajął trzecie miejsce w finale indywidualnych mistrzostw Polski w kategorii 80-125 cc. Zawody decydujące o podziale medali odbyły się na mini torze w Rybniku.

W turnieju wzięło udział 20 młodych zawodników. W rundzie zasadniczej Duchiński uzbierał 9 punktów w czterech startach i awansował do finału A. W nim żużlowiec toruńskiej Stali zajął trzecie miejsce i wywalczył brązowy medal. Złoto zdobył gdańszczanin Antoni Kawczyński, a srebro rybniczanin Szymon Ludwiczak.

Warto przeczytać

Sukces w Rybniku jest zwieńczeniem startów Duchińskiego w tej kategorii - w przyszłym sezonie będzie już trenował w klasie 250 cc.

W najbliższą niedzielę o 12 na toruńskim mini torze przy ul. Bielańskiej 7 (na skraju lotniska, niedaleko Motoareny) odbędzie się finałowa runda Drużynowych Mistrzostw Polski 80-125 cc. W trakcie zawodów odbędzie się również pożegnalny wyścig Duchińskiego na koniec jego przygody z mini żużlem. Wstęp dla kibiców będzie oczywiście darmowy.