Minął rok od modernizacji Dworca Głównego w Toruniu...

Minął rok od modernizacji Dworca Głównego w Toruniu [ZDJĘCIA]

Szymon Spandowski

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Minął rok od modernizacji Dworca Głównego w Toruniu [ZDJĘCIA]
1/12
przejdź do galerii

Minął rok od modernizacji Dworca Głównego w Toruniu [ZDJĘCIA] ©Sławomir Kowalski

13 listopada minie rok od oficjalnego otwarcia wyremontowanego toruńskiego Dworca Głównego. Cały kompleks jest sukcesywnie zagospodarowywany.
W listopadzie w głównym budynku wyremontowanego toruńskiego Dworca Głównego ma zostać otwarta restauracja. W głównej sali budynku zajmowanego kiedyś przez pocztę piętrzą się natomiast eksponaty kolejowej izby pamięci przenoszonej na dworzec z Kluczyków. Muzeum powinno zostać otwarte w przyszłym roku. Na dworzec wrócili również kolejarze z Przewozów Regionalnych, którzy wyprowadzili się podczas zakończonego w ubiegłym roku wielkiego remontu i nie planowali powrotu. Ich biura zajmują praktycznie całe piętro dawnego budynku pocztowego.

Mimo tego, że zagospodarowanie wielkiego kompleksu położonego na uboczu i otoczonego torami dworca wydawało się zadaniem beznadziejnym, na stacji powoli kończą się lokale do wynajęcia. Budynek A, gdzie kiedyś znajdowała się poczta, a dziś z powodzeniem działa hostel, na piętrze gospodarują kolejarze a na parterze powstaje muzeum, jest już zagospodarowany w 97 procentach.

Zobacz także: Toruń. Udane testy rakiet Amelia 2 i TuCan [ZDJĘCIA]

Gorzej pod tym względem prezentował się budynek główny, szczególnie jego pierwsze piętro, gdzie zgodnie z pierwotnymi planami miały się zakotwiczyć usługi i handel. Tu nadal jest dość pusto, ale niebawem ma się to zmienić. Na piętrze działa już gabinet kosmetyczny, po ostatnich przetargach dołączy do niego jeszcze fryzjer, powstanie także studio florystyki oraz sklep z toruńskimi piernikami.

- W tym budynku mamy do wynajęcia jeszcze 391 metrów kwadratowych, co stanowi nieco ponad 14 procent jego ogólnej powierzchni - mówi Adam Olender, dyrektor handlowy administrującej dworcem miejskiej spółki Urbitor. - Do końca roku mamy w planie jeszcze trzy przetargi, więc jest nadzieja, że skomercjalizujemy wszystko.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo