Mirosław Ziętarski mistrzem świata w wioślarstwie! Katarzyna Zillmann 11.

Piotr Bednarczyk
Katarzyna Zillmann i Mirosław Ziętarski
Katarzyna Zillmann i Mirosław Ziętarski Jacek Smarz
Świetne wieści napłynęły z czeskich Racic, gdzie odbywały się mistrzostwa świata seniorów w wioślarstwie. Mirosław Ziętarski z AZS-u UMK, płynący w czwórce podwójnej, zdobył złoty medal!

Polska czwórka podwójna jako jedyna z ekipy Biało - Czerwonych awansowała do finału A. Ale za to była faworytem, niektórzy upatrują już w niej kontynuację epoki dominatorów: Adama Korola, Michała Jelińskiego, Marka Kolbowicza i Konrada Wasielewskiego.

W finale Ziętarski i Dominik Czaja, Mateusz Biskup oraz Fabian Barański nie dali szans rywalom. Wygrali z czasem 4:40.08 i obronili się przed atakami Brytyjczyków (5:40.97). Trzecie miejsce zajęli Włosi (5:42.14).

Warto przeczytać

Mirosław Ziętarski to dwukrotny olimpijczyk (4. miejsce w Rio de Janeiro w czwórce podwójnej i 6. w Tokio w dwójce podwójnej), srebrny i brązowy medalista MŚ oraz złoty i dwukrotnie srebrny medalista mistrzostw Europy. Urodził się 9 marca 1993 roku w Ciechocinie, jest wychowankiem AZS-u UMK Toruń i laureatem "Złotej Karety Nowości".

W finale B w Racicach popłynęła Katarzyna Zillmann z AZS-u UMK. Jej czwórka podwójna była piąta, ostatecznie zajęła 11. miejsce.