Mirosław Ziętarski też poleci na igrzyska do Tokio!

PB
Sławomir Kowalski
Mirosław Ziętarski, wioślarz AZS-u UMK Toruń, wywalczył w piątek kwalifikację olimpijską. Razem z Mateuszem Biskupem w dwójce podwójnej zajął drugie miejsce w półfinale MŚ w Linzu.

Polacy (czas 6:13.86 min) ulegli tylko Chińczykom (6:12.35). Na 500-m metrze byli trzeci, ale szybko wyprzedzili Szwajcarów (6:15.47), by spokojnie dowieźć do mety drugą lokatę.

Przed Mirosławem Ziętarskim już tylko finał A, czyli walka o medale mistrzostw świata. Do rywalizacji polska dwójka przystąpi w niedzielę o godzinie 13.56.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej do finału A awansowała czwórka podwójna kobiet, w składzie z Katarzyną Zillmann z AZS-u UMK. Ta osada również wywalczyła kwalifikację olimpijską do Tokio. Finał w tej konkurencji odbędzie się w sobotę o godz. 15.14 (transmisje ze startów torunian w TVP Sport). Liczymy na medale, bo Zillmann broni tytułu mistrzyni świata, a Ziętarski to tegoroczny mistrz Europy.