Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Misja Wakacje - spotkajmy się 3 czerwca na Błoniach...

Misja Wakacje - spotkajmy się 3 czerwca na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu!

Zdjęcie autora materiału

Marek Weckwerth

Misja Wakacje to akcja promująca bezpieczny, aktywny i ekologiczny wypoczynek latem.
Na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu będzie bezpiecznie i ekologicznie. Zagra też zespół „Boys”

Na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu będzie bezpiecznie i ekologicznie. Zagra też zespół „Boys” ©Artur Sudnik

Dlatego każdego tygodnia ukazuje się na naszych łamach kilka artykułów poradnikowych. Wielki finał Misji Wakacje odbędzie się 3 czerwca w godzinach 12.00-17.00 na Błoniach Nadwiślańskich (plaży miejskiej) przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 1 w Toruniu. Finał uświetni koncert popularnego zespołu „Boys”. Na festyn zapraszamy całe rodziny z dziećmi.

A skoro chodzi zwłaszcza o bezpieczny wypoczynek, na dobry początek czerwcowego festynu swoje umiejętności zaprezentują ratownicy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu oraz innych jednostek i służb. Na toruńskiej przystani odbędzie się zatem pokaz ratownictwa wodnego.

Członkowie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zaproszą do swojego namiotu z numerem ratunkowym nad wodą 601 100 100.
W nim zaprezentują sprzęt ratowniczy, nauczą pierwszej pomocy na manekinach. Prawdziwym hitem będą pokazy poduszkowca ratowniczego oraz quada. Na wiślanej fali zaprezentują się dwa skutery wodne i tyleż łodzi ratowniczych.

Dzieci, które wezmą udział w nauce pierwszej pomocy, otrzymują gadżety z numerem ratunkowym 601 100 100, opaski, smycze, worki, opaski pryzmatyczne, karty ICE.

Wiecie co to jest „Strażacka zadyma”? To namiot pneumatyczny do symulacji warunków panujących w pomieszczeniach objętych pożarem, zadymionych. W tak ekstremalnych warunkach strażacy walczą z żywiołem w maskach tlenowych. Uczestnicy festynu zobaczą ich w akcji. A czy kojarzycie termin „Czerwona wieża”? To układanie czerwonych skrzynek w zawisie, czym pochwali się najlepsza w Polsce strażacka Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z Bydgoszczy.

Z kolei „Rota wyścigowa„ to 200-metrowy pneumatyczny tor przeszkód, tym razem dla dzieci. Strażacy zaprezentują publiczności również laboratorium chemiczno-ekologiczne i wodną kurtynę.

Jak informuje mł. bryg. Małgorzata Jarocka - Krzemkowska z KW PSP Toruń, oko będzie cieszyć ekspozycja starych i nowych pojazdów strażackich. A tu i ówdzie będzie spacerował ze słodyczami „Żarek” – pluszowa maskotka strażaków.

W namiocie „112” założone zostanie Centrum Powiadamia Ratunkowego w Bydgoszczy. Tu dowiemy się jak prawidłowo korzystać z numeru alarmowego, w jakich sytuacjach wybierać ten numer. W namiocie będzie można otrzymać elementy odblaskowe, kolorowanki, gadżety, a nawet albumy „Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim”.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zorganizuje na Nadwiślańskich Błoniach  miasteczko ruchu drogowego i zaprezentuje radiowóz BMW z wideorejestratorem oraz motocykle.

Na zakończenie festynu zagra popularny zespół „Boys”. Oczywiście wstęp na festyn jest wolny.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Weź udział w największej konferencji marketingowej w regionie!

Weź udział w największej konferencji marketingowej w regionie!

Nowe autobusy w Toruniu WIZUALIZACJE

Nowe autobusy w Toruniu WIZUALIZACJE

Gigantyczny park wodny 200 km od Torunia!

Gigantyczny park wodny 200 km od Torunia!