POLECAMY
QUIZY

Sprawdź się i rozwiąż QUIZ! Jak sobie poradzisz?

Rozwiń
Misja Wakacje - spotkajmy się 3 czerwca na Błoniach...

Misja Wakacje - spotkajmy się 3 czerwca na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu!

Zdjęcie autora materiału

Marek Weckwerth

Misja Wakacje to akcja promująca bezpieczny, aktywny i ekologiczny wypoczynek latem.
Na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu będzie bezpiecznie i ekologicznie. Zagra też zespół „Boys”

Na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu będzie bezpiecznie i ekologicznie. Zagra też zespół „Boys” ©Artur Sudnik

Dlatego każdego tygodnia ukazuje się na naszych łamach kilka artykułów poradnikowych. Wielki finał Misji Wakacje odbędzie się 3 czerwca w godzinach 12.00-17.00 na Błoniach Nadwiślańskich (plaży miejskiej) przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 1 w Toruniu. Finał uświetni koncert popularnego zespołu „Boys”. Na festyn zapraszamy całe rodziny z dziećmi.

A skoro chodzi zwłaszcza o bezpieczny wypoczynek, na dobry początek czerwcowego festynu swoje umiejętności zaprezentują ratownicy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu oraz innych jednostek i służb. Na toruńskiej przystani odbędzie się zatem pokaz ratownictwa wodnego.

Członkowie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zaproszą do swojego namiotu z numerem ratunkowym nad wodą 601 100 100. W nim zaprezentują sprzęt ratowniczy, nauczą pierwszej pomocy na manekinach. Prawdziwym hitem będą pokazy poduszkowca ratowniczego oraz quada. Na wiślanej fali zaprezentują się dwa skutery wodne i tyleż łodzi ratowniczych.

Dzieci, które wezmą udział w nauce pierwszej pomocy, otrzymują gadżety z numerem ratunkowym 601 100 100, opaski, smycze, worki, opaski pryzmatyczne, karty ICE.

Wiecie co to jest „Strażacka zadyma”? To namiot pneumatyczny do symulacji warunków panujących w pomieszczeniach objętych pożarem, zadymionych. W tak ekstremalnych warunkach strażacy walczą z żywiołem w maskach tlenowych. Uczestnicy festynu zobaczą ich w akcji. A czy kojarzycie termin „Czerwona wieża”? To układanie czerwonych skrzynek w zawisie, czym pochwali się najlepsza w Polsce strażacka Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z Bydgoszczy.

Z kolei „Rota wyścigowa„ to 200-metrowy pneumatyczny tor przeszkód, tym razem dla dzieci. Strażacy zaprezentują publiczności również laboratorium chemiczno-ekologiczne i wodną kurtynę.

Jak informuje mł. bryg. Małgorzata Jarocka - Krzemkowska z KW PSP Toruń, oko będzie cieszyć ekspozycja starych i nowych pojazdów strażackich. A tu i ówdzie będzie spacerował ze słodyczami „Żarek” – pluszowa maskotka strażaków.

W namiocie „112” założone zostanie Centrum Powiadamia Ratunkowego w Bydgoszczy. Tu dowiemy się jak prawidłowo korzystać z numeru alarmowego, w jakich sytuacjach wybierać ten numer. W namiocie będzie można otrzymać elementy odblaskowe, kolorowanki, gadżety, a nawet albumy „Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim”.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zorganizuje na Nadwiślańskich Błoniach  miasteczko ruchu drogowego i zaprezentuje radiowóz BMW z wideorejestratorem oraz motocykle.

Na zakończenie festynu zagra popularny zespół „Boys”. Oczywiście wstęp na festyn jest wolny.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Nowości

Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Nowości

Najpiękniejsze torunianki na Instagramie!

Najpiękniejsze torunianki na Instagramie!

Najlepsze szkoły jazdy w Toruniu! [RANKING ZDAWALNOŚCI]

Najlepsze szkoły jazdy w Toruniu! [RANKING ZDAWALNOŚCI]

Które niedziele są wolne od handlu?

Które niedziele są wolne od handlu?