Mistrzostwo dla Lublina

Krystian Góralski
W Toruniu odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski Lig Amatorskich. Zawody zakończyły się zwycięstwem ekipy z Lublina.

Impreza została rozegrana pod mecenatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, a patronat medialny sprawowały „Nowości”.

Osiem ekip

W turnieju uczestniczyły drużyny z Bydgoszczy, Warszawy, Lublina, Grudziądza, Włocławka, Chełmna oraz dwa zespoły z Torunia.

<!** reklama>- Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie - stwierdził organizator imprezy Jarosław Derks. - Szczególnie podobać się mogła finałowa rozgrywka, w której drużyna z Lublina zmierzyła się z pierwszą ekipą Torunia. Zespołu grały zgodnie z zasadą fair play, a atmosfera całego turnieju była bardzo dobra.

Ostatecznie mistrzostwa zakończyły się zwycięstwem Lublina, który w finałowym meczu pokonał pierwszą ekipę Torunia 76:63. Z kolei trzecie miejsce wywalczyli koszykarze z Warszawy, którzy wygrali z drużyną z Chełmna 85:54.

Paweł Kosior najskuteczniejszy

Królem strzelców imprezy został Paweł Kosior z Lublina, który zdobył 140 punktów. Ten sam gracz zwyciężył w klasyfikacji najlepszego strzelca zza linii 6,25 m. Kasior „za trzy” trafił 16 razy.

Z kolei najlepszym zawodnikiem mistrzostw wybrano Bartosza Kuźniackiego (Toruń I).

Organizatorem pierwszych Mistrzostw Polski Lig Amatorskich było Toruńskie Towarzystwo Sportowe - Jarosław Derks, a sponsorami: Asekuracja Maxpol Toruń, Torimpex Trade i Urząd Miasta Torunia.