Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
„Mistrzowie Smaku”. Oto zwycięzcy naszego plebiscytu!

„Mistrzowie Smaku”. Oto zwycięzcy naszego plebiscytu!

Marek Nienartowicz

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Nasi zwycięzcy: Piekarnia i Cukiernia Olczyk przy ul. PCK
1/4

Przejdź do
galerii zdjęć

©Grzegorz Olkowski

Plebiscytowe głosowanie zakończyło się w piątek o godzinie 22. Efekt przyniósł chyba artykuł, który tego samego dnia ukazał się w „Nowościach”. Apelowaliśmy w nim o wsparcie toruńskich uczestników „Mistrzów Smaku”. - Emocje były ogromne - mówią zwycięzcy finału wojewódzkiego plebiscytu „Mistrzowie Smaku”. Piekarnia i pub z Torunia wygrały na samym finiszu.
Na samym finiszu głosowania w kategorii „Piekarnia Roku 2018” Piekarnia Cukiernia „Olczyk” z ulicy PCK w Toruniu wyprzedziła długo liderującą „Piekarnię-Cukiernię Jóka Kalinowscy” z podtoruńskiego Turzna. Ta pierwsza ostatecznie uzyskała 528 głosów, a druga - 321. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyła piekarnia „Chleb na zakwasie” z Krobii.

- Oczywiście cieszymy się ogromnie i dziękujemy za głosy - usłyszeliśmy wczoraj w piekarni „Olczyk”, gdy zadzwoniliśmy z gratulacjami.

Przypomnijmy, że placówka pod tym szyldem istniejemy od 1986 roku, choć jej historia sięga okresu międzywojennego.

Polecamy: Czy jesteś jak Magda Gessler? Sprawdź się!- Stawiamy na tradycję i serce wkładane w nasze wszystkie wypieki. To nie są produkty przemysłowe. Nasz chleb żytni na zakwasie nie ma żadnych polepszaczy, podobnie zresztą, jak inne produkty. Ciasta mamy również tradycyjne, na przykład drożdżówki czy serniki - mówi Anna Olczyk, współwłaścicielka piekarni.

Najpierw na ŁaziennejW kategorii „Pub Roku 2018” wygrał - 305 głosami - „Kredens” z ulicy Szewskiej w Toruniu. Wyprzedził lokale z Inowrocławia i Chełmna.

- Niezmiernie się cieszymy z tego wyniku - mówi Arkadiusz Grochowski, właściciel „Kredensu”. - Radość jest tym większa że plebiscyt swoim zasięgiem obejmował całe województwo. Obserwowaliśmy, że liczba oddawanych na nas głosów systematycznie rosła. Nasi goście nas wspierali, za co oczywiście bardzo im dziękujemy.

Sprawdź: Czy znasz się na gotowaniu? Rozwiąż test!„Kredens” przy Szewskiej działa od pięciu lat. Wcześniej funkcjonował w innym zakątku toruńskiej starówki - przy ulicy Łaziennej.

- Szewska to lepsza lokalizacja. Łatwiej tu dotrzeć z Rynku Staromiejskiego. Poza tym na Szewskiej mamy bogatszą ofertę, bo oprócz pubu mamy też pizzerię - dodaje Arkadiusz Grochowski.

Torunianie na podiumA jakie są wyniki w innych plebiscytowych kategoriach?

Wśród „Barmanów roku 2018” wygrał Krzysztof Kaczmarek z bydgoskiego „Sunseco Bar Garden” przed Piotrem Cichockim z „No1 Club”, działającego w podziemiach Ratusza Staromiejskiego w Toruniu.

W kategorii „Lody Rooku 2018” zwyciężyła lodziarnia „Lody tradycyjne I.I. Zmudziejewscy” z Koronowa.

„Pizzę Roku 2018” serwuje „Pizza Parma, Italia Pasta&Pizza” z Inowrocław. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął lokal „Pizza Sapori del sud, Prova gourmet” z Rynku Nowomiejskiego w Toruniu.

Warto zobaczyć: Jedzenie w Toruniu na dowóz. Gdzie zamówić?Z kolei „Kebab Roku 2018” można zjeść w lokalu „Jedyny Taki kebab w mieście” w Grudziądzu. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął „Zahir Kebab”, który w Toruniu swoje dania serwuje przy ulicach Chełmińskiej i Prostej.

Przypomnijmy, że nagrody i gratulacje laureaci plebiscytu „Mistrzowie Smaku” odbiorą podczas Międzynarodowych Targów Gastronomicznych POLAGRA Gastro i Invest Hotel, które odbędą się w Poznaniu od 1 do 4 października.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo