Mistrzynie Polski za silne dla Poli Budowlanych [ZDJĘCIA]

PB
21.01.2018 arena torunpoli budowlani torun - chemik policen/z sciurkabudowlani torun siatkowka hala sport ligafot. sławomir kowalski / polska press Sławomir Kowalski
Sensacji nie było. Siatkarki Poli Budowlanych Toruń przegrały 0:3 we własnej hali z mistrzem Polski, Chemikiem Police.

To nie są najlepsze dni dla siatkarek Poli Budowlanych. Po dwóch zwycięstwach z rzędu, kiedy drużynę objął trener Mirosław Zawieracz, coś się w grze naszych zawodniczek zacięło. Najpierw w trzech krótkich setach przegrały u siebie z liderem Ligi Siatkówki Kobiet, ŁKS-em Commerceconem Łódź 0:3, zdobywając łącznie zaledwie 48 punktów, potem uległy na wyjeździe w czwartej rundzie Pucharu Polski pierwszoligowej ELeclerc Radomce 1:3, a wczoraj dołączyły do tego porażkę w Arenie Toruń z mistrzyniami Polski, Chemikiem Police 0:3.

Już pierwszy set nie zapowiadał niczego dobrego. Torunianki w 20 minut przegrały go do 16.

W drugim gospodynie prowadziły nawet 14:12. Niestety, od stanu 15:15 do pracy wzięły się mistrzynie, które zdobyły cztery punkty z rzędu. Mając taką przewagę mogły kontrolować sytuację do końca tego seta. I tak też było, Chemik triumfował w tej partii do 22.

Trzeci set był bez historii. Zaczął się od 0:4, skończył na 21:25.

Poli Budowlani Toruń - Chemik Police 0:3 (16:25, 22:25, 21:25)

Poli Budowlani: D. Ściurka 6, A. Szczygłowska (l), G. Jasińska, A. Lewandowska 2, M. Wójcik 3, I. Bałucka 6, M. Janik 1, A. Nowak (l), M. Cvetanovic 10, J. Kavalenka 7, K. Hatala 3. Punkty: zagrywka 5, atak 23, blok 10, błędy rywalek 21

Wyniki 14. kolejki: Trefl Proxima Kraków - ŁKS Łódź 1:3, Budowlani Łódź - BKS Bielsko 0:3, Legionovia - KSZO Ostrowiec 3:0, Polski Cukier Muszyna - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0, ENEA PTPS Piła - Impel Wrocław 3:0. Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes Rzeszów - przełożony na 25 kwietnia.