Młodzież dobrze przepracowała zimę i dała niezły popis u progu sezonu

W miniony weekend Dolny Śląsk zamienił się w stolicę polskiego kolarstwa. Błysnęli tam torunianie, reprezentanci Pacifiku i Akademii Copernicus.

W pierwszym dniu rywalizacji w Dzierżoniowie rozegrano kryteria. W wyścigu elity najwyżej z naszych zawodniczek została sklasyfikowana Martyna Klekot (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), która była piąta.

Jeszcze lepiej spisała się młodzież z naszych klubów. W wyścigu juniorów triumfował Artur Lewandowski z Copernicusa, a Piotr Klim-
kowski z Pacificu był trzeci. Z kolei w rywalizacji juniorek Oliwia Majewska (Coper-
nicus) była druga. Niezłe, szóste miejsce wśród juniorów młodszych przypadło Adrianowi Marcowi z Pacifiku.

Drugiego dnia rozgrywano wyścigi ze startu wspólnego. W elicie pań zawodniczki miały do pokonania trzy 18-kilometrowe rundy. Stosunkowo krótki dystans i od startu zacięta rywalizacja nie pozwalały na odjazdy, chociaż nie obyło się bez ataków. W istotniejszych akcjach brały udział zawodniczki Pacifiku - Karolina Perekitko, Karolina Kara-
siewicz, a jedną z najsilniejszych na podjazdach była Katarzyna Brewińska, która skutecznie rozrywała grupę. Ostatecznie na finiszu doszło do starcia z peletonu, a najlepsza z torunianek, Karolina Perekitko, zajęła siódme miejsce.

W wyścigu juniorów młodszych Michał Gałka i Robert Muzalewski (obaj z Copernicusa) zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce, a Daniel Śliwka z Pacifiku był siódmy. Wśród juniorek młodszych Oliwia Ciecierczuk (Copernicus) zajęła ósmą lokatę.

Najwięcej powodów do radości tego dnia miała Olga Wankiewicz (Copernicus), która triumfowała w rywalizacji młodziczek.
W niedzilę zawodnicy kadry narodowej, w tym trójka z Copernicusa - Maciej Kwiatkowski, Karol Wawrzyniak i Kacper Walkowiak brali udział pod okiem trenera kadry, torunianina Tomasza Owsiana, w wyścigu Paris - Roubaix (110 km w tym 16 odcinków brukowych liczących 28 km. Jest to najcięższy wiosenny wyścig klasyczny.

Polacy dostali prawdziwą lekcję kolarstwa. 30. miejsce zajął Mikołaj Konieczny, 37. był Filip Maciejuk, a 59. Maciej Kwiatkowski . Karol Wawrzyniak i Kacper Walkowiak nie ukończyli wyścigu.