Młodzież walczyła w nieoficjalnych mistrzostwach Polski

Nadesłana
W Grodzisku Mazowieckim odbył się turniej tenisa stołowego Pingla Cup, w którym udział wzięli reprezentanci Energi Manekina Toruń.

W kategorii skrzatów nieoficjalnych mistrzostw Polski świetnie spisała się Amelia Wycichowska, która zajęła piąte miejsce, przegrywając tylko z późniejszymi finalistkami - Zosią Śliwką 0:3 oraz Natalią Gaworską 2:3. W pojedynku o 4. miejsce Amelia przegrała z Wiktorią Przybytkowską 2:3 po dramatycznej końcówce.

W kategorii żaków wystartowało z kolei pięciu zawodników i zawodniczek Energi Manekina Toruń. Najlepiej zaprezentowała się Emilia Maruszak zajmując miejsca 7-8. W kolejnym przedziale 9-12 uplasowała się Maja Kurzawska, zaś najmłodsza - Amelia Wycichowska - zajeła miejsce 13-16.

Wśród chłopców Bartosz Afrykański nie zakwalifikował się do czołowej szesnastki, ale udało mu się zwyciężyć w turnieju pocieszenia i ostatecznie został sklasyfikowany na 17. miejscu. Sebastian Beifus zakończył z kolei zawody na 25. lokacie.