Roboty już trwają od kilku miesięcy, ale dopiero na dziś zaplanowano położenie kamienia węgielnego pod budowę „Młyna kultury” przy ul. Kościuszki. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, do lata przyszłego roku ukończona będzie adaptacja trzeciego, niezagospodarowanego dotąd skrzydła wielkiego zespołu młynów Richtera. W dwóch pozostałych działają „Młyn wiedzy”, Europejskie Centrum Spotkań Młodzieży, inkubator przedsiębiorczości Business Link Toruń i coraz mniej pamięta się, jak przez lata te wielkie budynki straszyły pustką.
„Młyn kultury” to królestwo marszałkowskich instytucji kultury. Będzie tam m.in. mediateka Książnicy Kopernikańskiej, sale wystawowe i wnętrza dla gnieżdżącego się przy Szpitalnej WOAK-u.
I sporo zmieni się też w pejzażu tej części miasta, bo projektanci z poznańskiej pracowni Homeofhouses zaplanowali główne wejście - obudowane okazałą i ciekawą w formie stalową konstrukcją nowej klatki schodowej i szybów wind - nie do Łokietka, ale „na widoku”, od Kościuszki, co całemu kompleksowi dawnych młynów nada zupełnie nowe oblicze. I to całkiem gustowne.

Protest w Tłumaczowie. Kłodzko
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?