Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mniej przestępstw i interwencji na ulicy Olsztyńskiej [RUBINKOWO]

Jarosław Wadych
Zainicjowane przez Jana Kwiatkowskiego tzw. wyjazdowe spotkania Rady Okręgu nr 6 Bielawy-Grębocin z mieszkańcami osiedla bloków przy ul. Olsztyńskiej, odbywają się co kwartał w Świetlicy Środowiskowej MOPR
Zainicjowane przez Jana Kwiatkowskiego tzw. wyjazdowe spotkania Rady Okręgu nr 6 Bielawy-Grębocin z mieszkańcami osiedla bloków przy ul. Olsztyńskiej, odbywają się co kwartał w Świetlicy Środowiskowej MOPR Jarosław Wadych
W Świetlicy Środowiskowej MOPR przy ul. Olsztyńskiej 114a odbyło się ostatnie z zaplanowanych na ten rok spotkań Rady Okręgu nr 6 Bielawy-Grębocin z mieszkańcami osiedla bloków komunalnych, socjalnych, TTBS i wspólnot mieszkaniowych. Uczestniczyli w nim przedstawiciele miejskich instytucji i służb, policji, ZGM, kuratorzy sądowi, radni - Jan Ząbik i Dagmara Tuszyńska.

Tradycyjnie, mieszkańcy zgłaszali sprawy, wymagające interwencji i zadawali urzędnikom pytania.

- W klatce schodowej bloku przy ulicy Olsztyńskiej 116, na 3. piętrze zadomowili się młodzieńcy w wieku 18-19 lat - zgłaszała mieszkanka. - Przez trzy ostatnie noce - do godziny 5.00 rano - spali, pili piwo, rzucali butelkami.

Zobacz także: Biskup Wiesław Śmigiel, nowy ordynariusz toruński, wprowadzony do katedry

- Prosimy o większą liczbę patroli w okolicy sylwestra - zwróciła się do służb mundurowych kolejna z pań. - Chodzi o zapobieganie wybrykom z fajerwerkami, odpalanymi przez młodzież i dzieci.

Współpraca daje efekty

Bartłomiej Duszyński, dzielnicowy policji obiecał, że zajmie się zgłaszanymi problemami. Przedstawił też policyjne statystyki - 44,5 procent wszystkich patroli, wychodzących z Komisariatu Rubinkowo, jest zada-niowanych w rejonie całego osiedla budynków socjalnych i komunalnych przy ul. Olsztyńskiej - mówił. - Sprzyja to wzrostowi bezpieczeństwa. W porównaniu z rokiem ubiegłym, w tym roku nastąpił znaczny spadek interwencji. W zeszłym - do 30 listopada - było ich 408, a w tym roku jest ich 263. Odnotowaliśmy mniej przestępstw najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa - narkotyki, rozbój, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Do końca listopada 2016 roku było ich 14, a w tym samym okresie tego roku - 8. Sprawcy zostali zatrzymani i rozliczeni.

- Na poprawę sytuacji ma wpływ współpraca policji, straży miejskiej i mieszkańców, czyli nas wszystkich - dodał Jan Kwiatkowski, sekretarz RO nr 6. - Doceńmy to.

Zobacz także: Zabójstwo na Czarlińskiego w Toruniu. Na strychu znaleziono zwłoki

Potrzebne są korekty w rozkładach jazdy

- Autobusy MZK linii nr 21 i 44 odjeżdżają z przystanku „Wapienna” w krótkich odstępach czasu. Potem następuje dłuższa przerwa. Tak samo jest z autobusami linii nr 21 i 30 na przystanku plac Św. Katarzyny - zwracali się mieszkańcy do Krzysztofa Przybyszewskiego z WGK UM. - Prosimy o korekty w rozkładach jazdy.

Od przedstawiciela MZK uczestnicy zebrania dowiedzieli się, że silniki autobusów muszą pracować przez kilka minut przed odjazdem z pętli, aby zaczęły pracować wyświetlacze, kasowniki, automaty do sprzedaży biletów. Dzięki pracy silników pojazdy są także ogrzewane, co ma duże znaczenie dla komfortu jazdy w okresie jesienno-zimowym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska