Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Mord w Borach Tucholskich. Miał liczne obrażenia, skrępowane...

Mord w Borach Tucholskich. Miał liczne obrażenia, skrępowane ręce i nogi, a na głowie worek

AIP

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

W zabójstwo Niemca zamieszane są trzy osoby

W zabójstwo Niemca zamieszane są trzy osoby ©123rf

Trzech podejrzanych, dwa akty oskarżenia i jedno morderstwo. Wkrótce odbędzie się proces w sprawie morderstwa pod Cekcynem.
W zabójstwo Niemca zamieszane są trzy osoby

W zabójstwo Niemca zamieszane są trzy osoby ©123rf

Bydgoski Sąd Okręgowy wyznaczył już pierwszy termin rozprawy w sprawie brutalnego mordu, do którego doszło w lesie w Gołąbku. Proces rozpocznie się 14 listopada. Latem na biurko sędziego trafił pierwszy akt oskarżenia. Znajdują się w nim zarzuty wobec dwóch Polaków, którzy wspólnie zabili obywatela Niemiec, a następnie próbowali ukryć jego ciało.

Zobacz także: Tak wyglądał kiedyś Tormięs



- Drugi akt oskarżenia dotyczy kolejnej osoby, której udział w sprawie ustalono później - mówi prokurator Wiesław Giełżecki z wydziału I śledczego Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.
- Ze względu jednak na to, że oba akty oskarżenia dotyczą tego samego zdarzenia, tego samego zabójstwa, odbędzie się jeden proces. Przypomnijmy, że chodzi o zbrodnię, której dokonano w czerwcu 2015 roku.

W lasach w rejonie miejscowości Gołąbek w Borach Tucholskich pracownicy służb leśnych natknęli się na zmasakrowane zwłoki mężczyzny. Widok był makabryczny. Denat miał liczne obrażenia, skrępowane ręce i nogi, a na głowie worek. - Od razu wiadomo było, że mamy do czynienia z zabójstwem - mówi jeden ze śledczych policji. Przy ofierze znaleziono też portfel z dokumentami i pieniędzmi. To ułatwiło działania. Dalsza praca wymagała ścisłej współpracy z policją niemiecką. Ofiara to obywatel Niemiec polskiego pochodzenia.



- Motywem zabójstwa były rozliczenia finansowe pomiędzy osobami, które zajmowały się wyłudzaniem pieniędzy na fikcyjne stłuczki, do których dochodzić miało na terenie Polski, a auta w nich uczestniczące rejestrowane były na tak zwane słupy w Niemczech - wyjaśnia podinsp. Monika Chlebicz, rzeczniczka prasowa komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. Jeden z podejrzanych miał dom w pobliżu Chojnic.

Tam policjanci zabezpieczyli mercedesa, w którym doszło do zabójstwa, częściowo spaloną odzież oraz volkswagena passata skradzionego w Niemczech. Współpraca z niemiecką policją umożliwiła przepływ informacji. Tajemnicą pracy operacyjnej policji jest, w jaki sposób wieści dotarły do 32-letniego Michała N., mieszkańca Berlina, który sam stawił się do komendy policji w Szczecinie. Wiedział doskonale, że będzie poszukiwany.

Kilka dni później do policji w Berlinie zgłosił się kolejny podejrzany, Patryk R. Po przyjeździe do Bydgoszczy został on zatrzymany przez kryminalnych 27 lipca na dworcu kolejowym. N. ma zarzut zabójstwa, a R. - pomocnictwa. Za trzecim poszukiwanym wydano europejski nakaz aresztowania. Akt oskarżenia w jego sprawie powstał dopiero we wrześniu. Wszystkim oskarżonym o udział i pomoc w tym brutalnym morderstwie grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Zasiądą na jednej ławie na sali bydgoskiego Sądu Okręgowego.

Zobacz także


Zobacz galerię: Pokaz grupy interwencyjnej Straży Miejskiej w Toruniu

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

MK (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Polak Katolik zalatwi Cie tak jak nikt inny. Polak potrafi!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

dr geografii (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Bory tucholskie to okolice Bydgoszczy a nie wasze Krzyzaki z Nowosci


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gucio (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Głupiś giermku...

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Nikt (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Doktorze bory tucholskie są koło Tucholi a od Bydgoszczu to są oddalone o 60 km

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo