Warto przeczytać
Sprawdź

Polecamy!

Rozwiń
MZK Toruń. Solaris wygrał przetarg. 21 nowych autobusów...

MZK Toruń. Solaris wygrał przetarg. 21 nowych autobusów pojawi się jesienią na ulicach Torunia [ZDJĘCIA POJAZDÓW]

tob

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Tak prezentują się najnowsze modele autobusów firmy Solaris.
1/16

Przejdź do
galerii zdjęć

©Materiały ze strony www.solarisbus.com

21 nowych autobusów firmy Solaris pojawi się jesienią na ulicach Torunia. To największy w historii MZK Toruń jednorazowy zakup autobusów.
Klimatyzowane, z biletomatami, monitoringiem, systemem informacji pasażerskiej i przyjazne dla niepełnosprawnych – jesienią 2018 r. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu wzbogaci się o 21 nowych autobusów. Będzie to największy w historii firmy jednorazowy zakup autobusów. Ich dostawcą będzie firma SOLARIS.

Przetarg na dostawę autobusów ogłoszono jesienią ubiegłego roku. Nowe wozy mają być niskopodłogowe, klasy MAXI (ok.
12 m), zasilane olejem napędowym, z silnikami spełniającymi wymagania normy minimum EURO 6. Będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, klimatyzowane, wyposażone m.in. w automaty do sprzedaży biletów, monitoring, gniazda USB, WiFi, system informacji pasażerskiej.

Zobacz jak autobusy firmy Solaris prezentują się na zdjęciach:
Zobacz galerię

Do przetargu stanęły dwie firmy: MAN Truck&Bus Polska sp. z o.o. z Wolicy za 25 235 910,00 zł brutto i SOLARIS Bus&Coach S.A. za 25 538 121,00 zł brutto.

Polecamy: Mistrzowie parkowania w Toruniu [DUŻO ZDJĘĆ]Komisja przetargowa sprawdziła obydwie oferty pod względem formalnym i merytorycznym, po czym uznała, że korzystniejsza jest propozycja SOLARISA, która, chociaż droższa, zakłada dostarczenie pojazdów o lepszych parametrach technicznych, np. zewnętrznym i wewnętrznym oświetleniu enegrooszczędnym (LED) oraz o mniejszej emisji zanieczyszczeń.

Dostawy autobusów do Torunia odbędą się w trzech partiach (po 7 sztuk): pierwsza do 31 października, druga do 10 listopada, a trzecia do 20 listopada 2018 r.

Ważne: Sprawca podwójnego śmiertelnego potracenia na Szosie Lubickiej nie trafił do aresztuWarto przypomnieć, że cały czas trwa procedura w przetargu na zakup kolejnych 14 autobusów - hybrydowych MAXI (ok..12-metrowych) oraz pojazdu pogotowia technicznego. Do przetargu stanęła jedna firma – MAN Truck&Bus Polska sp. z o.o. z Wolicy z ofertą wynoszącą 24 802 212,00 zł brutto.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu BiT City II. MZK zarezerwował na ten cel 25 207 620,00 zł brutto. Autobusy będą wyposażone m.in. w system informacji pasażerskiej, monitoring, klimatyzację, automaty do sprzedaży biletów, WiFi, USB. Będą to pojazdy niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Zobacz galerię

Pierwsze siedem wozów ma zostać dostarczonych do 10 października, natomiast pozostałe siedem i pojazd pogotowia technicznego - do końca października 2018 roku.

Czytaj także: Ile zarabiają gwiazdy disco polo?Zobacz także: Spod Ekranu "Pasażer"Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dlaczego.

Kacperek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

Co z tego ze autobusy będą z normami Euro 6 jak po kilku latach w wyniku zuzycia wtryskiwaczy nie beda spelniac nawet euro2. Kto wypuszcza stare dymiace Jelcze na trasę ?


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dlatego

Jaqq (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

To sam idz je wymien,ty masz swiadomosc jaki przebieg maja te jelcze?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Polska solidność

Mariusz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

Brawo, musimy wzbogacać nasz polski kapitał, bo Polacy nie chcą niemieckich MANÓW, nasze podatki wtedy poszłyby na wsparcie terrorystów/uchodźców, a wiemy że oni żyją z Socjalów, bo do niczego się...rozwiń całość

Brawo, musimy wzbogacać nasz polski kapitał, bo Polacy nie chcą niemieckich MANÓW, nasze podatki wtedy poszłyby na wsparcie terrorystów/uchodźców, a wiemy że oni żyją z Socjalów, bo do niczego się nie nadają. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dobra postawa

Obywatel (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

Brawo za wybór Solarisa, więcejpieniędzy w kraju :)

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Warto zobaczyć

Nowe autobusy w Toruniu WIZUALIZACJE

Nowe autobusy w Toruniu WIZUALIZACJE

Najlepsze szkoły jazdy w Toruniu! [RANKING ZDAWALNOŚCI]

Najlepsze szkoły jazdy w Toruniu! [RANKING ZDAWALNOŚCI]

Które niedziele są wolne od handlu?

Które niedziele są wolne od handlu?