Na Kraków Kings nie ma mocnych. W PFL1 wygrali czwarty mecz, znów pokonali Jaguars Kąty Wrocławskie

Artur Bogacki
Kraków Kings w tym sezonie dwa razy wygrali z Jaguars Kąty Wrocławskie
Kraków Kings w tym sezonie dwa razy wygrali z Jaguars Kąty Wrocławskie Szymon Korta / Polska Press
W meczu 4. kolejki PFL1 (ekstraklasa futbolu amerykańskiego) Kraków Kings wygrali na wyjeździe z Jaguars Kąty Wrocławskie. Drużyna spod Wawelu z kompletem punktów prowadzi w tabeli.

Jaguars Kąty Wrocławskie - Kraków Kings 15:32 (7:7, 0:13, 0:0, 8:12)

• Punkty dla Kings: Bill 18, Karp 6, Spychała 6, Janoszek 2.

Kings wygrali wszystkie trzy wcześniejsze spotkania i do starcia z Jaguars, których pokonali u siebie, przystępowali z pozycji lidera i faworyta. Rywale (z jedną wygraną na koncie) plasowali się na przedostatniej, 5. pozycji.

To miejscowy zespół w I kwarcie objął prowadzenie po akcji podaniowej. Goście wyrównali po serii skutecznych akcji, a całość biegiem z kilku rajdów zwieńczył rozgrywający Bill. A na początku drugiej części to oni prowadzili, gdy po efektownym podaniu Billa przez prawie pół boiska piłkę załapał Karp.

Bill był też bohaterem kolejnej akcji punktowej przyjezdnych, po biegu między rywalami zdobył trzecie przyłożenie (7:20). Na przerwę drużyny schodziły więc z 13-punktowym prowadzeniem Kings.

Po przerwie takich atrakcji już nie było. Gospodarze nie znaleźli sposobu na odwrócenie losów meczu. W IV kwarcie prowadzenie krakowian podwyższył Bill po kolejnej - a jakże - akcji biegowej (tym razem efektowny, kilkudziesięciojardowy rajd). W końcówce po przechwycie w środkowej części boiska po touchdown pobiegł Spychała, stawiając kropkę nad "i". Późniejsze punkty dla Jaguars już nie miały znaczenia.