Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Na Międzynarodowy Dzień Teatru rozdano Wilamy

Na Międzynarodowy Dzień Teatru rozdano Wilamy

Mirosława Kruczkiewicz

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Wojciech Sobieszak, prezes „Toruń-Pacific”, wręczył zdobywcy Wilama Publiczności Pawłowi Kowalskiemu nagrodę swojej firmy - voucher na wycieczkę

Wojciech Sobieszak, prezes „Toruń-Pacific”, wręczył zdobywcy Wilama Publiczności Pawłowi Kowalskiemu nagrodę swojej firmy - voucher na wycieczkę ©Grzegorz Olkowski

Surowa, ale sprawiedliwa! - tak mówili aktorzy Teatru im. Horzycy o swojej szefowej, Jadwidze Oleradzkiej.
Wojciech Sobieszak, prezes „Toruń-Pacific”, wręczył zdobywcy Wilama Publiczności Pawłowi Kowalskiemu nagrodę swojej firmy - voucher na wycieczkę

Wojciech Sobieszak, prezes „Toruń-Pacific”, wręczył zdobywcy Wilama Publiczności Pawłowi Kowalskiemu nagrodę swojej firmy - voucher na wycieczkę ©Grzegorz Olkowski

Te słowa i podziękowania za osiemnaście dobrych dla toruńskiej sceny dramatycznej lat towarzyszyły wręczaniu Jadwidze Oleradzkiej, która, jak już pisaliśmy, odchodzi na emeryturę (Zarząd Województwa nie przedłużył jej umowy, o co postulowali wszyscy zatrudnieni w teatrze) specjalnej nagrody - Wielkiego Wilama. Tak odchodzącą dyrektor postanowili uhonorować pracownicy. Jadwiga Oleradzka dziękowała swemu zespołowi, wszystkim - po kolei - dobroczyńcom teatru w czasie jej dyrekcji oraz byłemu marszałkowi województwa Waldemarowi Achramowiczowi, za czasów którego urząd wspierał teatr nie dysponując unijnymi środkami.
[break]
Nadzwyczajny Wielki Wilam był jednym z kilku wręczonych w sobotni wieczór w gmachu przy placu Teatralnym. Tradycyjnie z okazji dorocznego Międzynarodowego Dnia Teatru uhonorowano wyróżniających się aktorów, sponsorów i przyjaciół toruńskiej sceny.
Aktor, twórca wierszy, piosenek i... przednich nalewek - tak koledzy zapowiadali wejście na scenę Pawła Kowalskiego, który otrzymał Wilama od publiczności. Tę nagrodę przyznają co roku widzowie poprzez głosowanie. Paweł Kowalski wspominał swój występ 20 lat temu w „Krakowiakach i góralach” i to jak jego debiut przeżywali rodzice. A szef „Toruń-Pacific” Wojciech Sobieszak do Wilama od publiczności dorzucił prezent od swojej firmy - voucher na wakacyjny wyjazd.
- Teatr pomaga nam kształtować wrażliwość naszych uczniów i jeszcze daje nam nagrodę! - mówiła Grażyna Sułkowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 28 w Toruniu odbierając Wilama dla swej placówki. To był Wilam w kategorii edukacja teatralna.
Wilamem dla Przyjaciela Teatru uhonorowano Dariusza Rudzińskiego, właściciela toruńskiej drukarni „Salus”. Firma od 20 lat współpracuje z teatrem, wykonując, jak to określili prowadzący galę, „nawet najdziwniejsze zlecenia”.
- Już w starożytnym Rzymie sztukę wspomagali mecenasi i my to kultywujemy. A poza tym nasi klienci są widzami tego teatru - powiedzieli „Nowościom” Marcin Murawski i Katarzyna Kozieł, prezes i wiceprezeska firmy „Apro Investment”. Ta firma dostała Wilama w kategorii Mecenas Teatru. Swoją nagrodę wręczył też rektor UMK, prof. Andrzej Tretyn - Niko Niakasowi, aktorowi od 35 lat obecnemu na toruńskiej scenie. Nagrody Jednego Widza, fundowane od kilku lat przez Tadeusza Kwiatkowskiego, właściciela salonu rowerowego i wielbiciela teatru, dostali Julia Sobiesiak i Paweł Tchórzelski. Jak powiedział fundator, spektakl-koncert „Między nami” z Julią Sobiesiak widział już dwa razy i... wybiera się po raz trzeci.
Przed galą wręczenia Wilamów odbyła się premiera spektaklu „Kansas” w reżyserii Marcina Wierzchowskiego.

Wilamy 2014
Edukacja teatralna: ZS nr 28 w Toruniu
Przyjaciel Teatru: Dariusz Rudziński
Mecenas Teatru: Apro Investment Sp. z o.o.
Aktor: Paweł Kowalski
Wielki Wilam: Jadwiga Oleradzka

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo