POLECAMY na
nowosci.com.pl

"Nowości" Sport i nie tylko

Rozwiń
Na remontowanym Dworcu Głównym PKP pasażerowie się gubią

Na remontowanym Dworcu Głównym PKP pasażerowie się gubią

Paulina Błaszkiewicz

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Za kilka miesięcy zakończy się remont Dworca Głównego

Za kilka miesięcy zakończy się remont Dworca Głównego ©Grzegorz Olkowski

Pogotowie reporterskie. Nasz Czytelnik twierdzi, że ostatnio nie mógł znaleźć toalety. Toi toi, który stał na zewnątrz był nieczynny. Wiem, że za chwilę to będzie komfortowy dworzec, ale co teraz? - pyta Czytelnik.
Za kilka miesięcy zakończy się remont Dworca Głównego

Za kilka miesięcy zakończy się remont Dworca Głównego ©Grzegorz Olkowski

Mężczyzna, który kilka dni temu przyjechał do Torunia z Wrocławia skarży się, że na dworcu nie ma żadnych oznakowań, jak dojść do toalety.
[break]
- Myślałem, że to niemożliwe, by na dworcu nie było toalety. Ja rozumiem, że jest remont, ale żyjemy w XXI wieku. Ludzie jadą czasami z daleka i mają prawo do tego, by załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Gdzie miałem to zrobić, jeśli toalety nie widziałem, a toi toi, który stał na zewnątrz był nieczynny? - pyta Czytelnik.
Nie ma strzałek?
Mężczyzna dodaje, że bardzo się tego dnia śpieszył i być może nie zauważył oznakowań do toalety.
- Mogłem nie zauważyć jakichś strzałek, czy tablic, ale nie sądzę. Przecież każdy najpierw się rozgląda i widzi którędy ma pójść. Tak przynajmniej jest na innych dworcach w Polsce. W Toruniu sam musiałem szukać toalety i jej nie znalazłem - dodaje Czytelnik.
„Nowości” sprawdziły, czy uwagi naszego Czytelnika są słuszne. Zwróciliśmy się w tej sprawie do Marcina Maksima, dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia, który twierdzi, że toalety na Dworcu Głównym są czynne, ale ścieżka dojścia do nich jest inna, od tej, którą podążał nasz Czytelnik.
Skomplikowana droga
do toalety
- Toalety tak samo jak przed remontem są czynne pomiędzy peronem drugim a trzecim. Trzeba przejść tunelem i wyjść na peron czwarty. Jest tam wyznaczone przejście, można iść przez tory, ponieważ pociągi tam nie jeżdżą. Poza tym, pomiędzy budynkiem dawnej poczty, czyli dzisiejszym dworcem tymczasowym, a budynkiem Dworca Głównego jest punkt, w którym są sanitariaty - mówi Marcin Maksim, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów.
Toalety na Dworcu Głównym są. Jeśli ktoś jest na nim po raz pierwszy, warto zapytać panią w kasie albo konduktora, czy idziemy w dobrą stronę. Za jakiś czas, kiedy zakończy się gruntowny remont, problem zniknie i nikt nie będzie miał kłopotów z tym, jak trafić do toalety. Utrudnienia przy remontach się zdarzają, dlatego czasem warto przymknąć na nie oko.cp

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pasażer (gość)

Zgłoś naruszenie treści

a w pociągach Arrivy nie można bo ciągle jest zamknięte.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

yoko ono (gość)

Zgłoś naruszenie treści

W calym Toruniu idzie sie zgubic...to klasyczna definicja zadupia.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo