Potrzebujesz pieniędzy na niewielki remont? Zamierzasz spędzić wymarzone wakacje? A może masz zupełnie inny cel? Jeżeli nie dysponujesz dużymi oszczędnościami lub chcesz je trzymać „na czarną godzinę”, pomyśl o kredycie gotówkowym. Sprawdź, który bank ma najlepszą ofertę kredytu na kwotę do 10 000 zł.

Polacy chętnie zaciągają kredyty gotówkowe. Nawet co czwarta osoba w ten sposób finansuje zakup drobnych dóbr trwałych – tak wynika z raportu „Sytuacja na rynku consumer finance 2018” przygotowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych i Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH. Chociaż kredytobiorcy często zaciągają kredyty na mniejsze kwoty, jak pokazuje niejeden kredyt bankowy na finanse.rankomat.pl, kwota 10 000 zł nie należy do rzadkości.

Poznaj ranking kredytów gotówkowych

Kredyty gotówkowe, choć mogą mieć podobne parametry, będą różnić się wieloma szczegółami. Największe różnice widoczne są w wysokości pobieranych opłat, dlatego nie warto decydować się na przypadkową propozycję. Należy porównać dostępne rozwiązania, a po analizie wybrać najkorzystniejszą opcję. Wcale jednak nie musisz robić tego samodzielnie – z pomocą przychodzi ranking kredytów gotówkowych.

Załóżmy, że potrzebujesz 10 000 zł na okres 48 miesięcy. Decydując się na zaciągnięcie kredytu w listopadzie 2018, warto rozważyć oferty następujących banków.

1. Alior Bank – Pożyczka na Piątkę z prowizją 0%

Jest to kredyt o następujących parametrach:  • miesięczna rata kredytu – 230,29 zł
  • całkowita kwota do spłaty – 11 053,92 zł
  • RRSO – 5,12%.Umowę można podpisać jednak tylko w oddziale lub za pośrednictwem kuriera. Rachunek osobisty nie jest wymagany.

2. Credit Agricole – Koncertowa Pożyczka

Ten kredyt będzie wiązał się z następującymi kosztami:  • miesięczna rata kredytu – 238,07 zł
  • całkowita kwota do spłaty – 11 427,36 zł
  • RRSO – 6,91%.Koncertowa Pożyczka dostępna jest nie tylko w oddziale, ale również online. Wymagany jest jednak rachunek osobisty.

3. Santander Consumer Bank – Mistrzowski Kredyt Gotówkowy

Zaciągnięcie tego kredytu wiąże się z takimi kosztami:  • miesięczna rata kredytu – 247,87
  • całkowita kwota do spłaty – 11 897,76 zł
  • RRSO – 9,16%.Kredyt dostępny jest w oddziale oraz online. Umowę można podpisać również za pośrednictwem kuriera. Nie ma potrzeby zakładania konta osobistego.

Warto przy tym podkreślić, że najdroższy kredyt gotówkowy oznacza całkowitą kwotę do spłaty wynoszącą 14 930,88 zł. Korzystając z rankingu na finanse.rankomat.pl, możesz zaoszczędzić nawet niemal 4000 zł.