Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsze prace dyplomowe i magisterskie o Toruniu. Ich autorzy odebrali nagrody

Marek Nienartowicz
Marek Nienartowicz
W Sali Rady w Ratuszu Staromiejskim nagrody wręczali prezydent Torunia Michał Zaleski i prezes Towarzystwa Miłośników Torunia prof. dr hab. Krzysztof Mikulski
W Sali Rady w Ratuszu Staromiejskim nagrody wręczali prezydent Torunia Michał Zaleski i prezes Towarzystwa Miłośników Torunia prof. dr hab. Krzysztof Mikulski Jacek Smarz
Towarzystwo Miłośników Torunia jak co roku uhonorowało autorów najlepszych prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi.

Zobacz wideo: Sprawdzamy, co w Polsce drożeje najszybciej:

Konkurs na "Najlepsze Prace Magisterskie i Dyplomowe poświęcone Toruniowi" Towarzystwo Miłośników Torunia zorganizowało po raz 29. Oceniała je komisja w składzie: prof. dr hab. Krzysztof Kopiński (przewodniczący), dr hab. Agnieszka Zielińska, prof. UMK i dr hab. Piotr Birecki, prof. UMK.

Pierwszą nagrodę w kategorii "historia" otrzymał Włodzimierz Ignacy Deczyński za pracę magisterską „Topografia i hodonomastyka Torunia w latach 1920-1939. Podstawy prawne, rozwój przestrzenny miasta i typologia nazw ulicznych”. Napisał ją pod kierunkiem prof. dr hab. Krzysztofa Mikulskiego z Wydziału Nauk Historycznych UMK.

W zakresie "nauk o ziemi i gospodarki przestrzennej" przyznano drugą nagrodę. Otrzymała ją Maria Antoszczyszyn za pracę magisterską „Metodyka szacowania powierzchni terenów zielonych i oceny ich stanu ekologicznego na przykładzie Torunia”. Napisała ją pod kierunkiem dr hab. Mieczysława Kunza, prof. UMK, na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Oskar Dąbrowski za pracę licencjacką „Wykorzystanie technologii LiDAR w optymalizacji lokalizacji nowoczesnych źródeł energii odnawialnej”. Powstała także pod kierunkiem dr hab. Mieczysława Kunza.

W kategorii "historia sztuki" pierwsza nagroda trafiła do Karoliny Mrowińskej. Została doceniona za pracę magisterską „Rekonstrukcja zespołu przemysłowego w Lubiczu Dolnym nad rzeką Drwęcą – architektura i technika od XIII do XX wieku”. Napisała ją pod kierunkiem dr Macieja Prarata, na Wydziale Sztuk Pięknych UMK.

Drugą nagrodę w "historii sztuki" otrzymał Wiktor Binnebesel, za pracę magisterską „Rzeźba Madonny ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu. Nieznane dzieło z warsztatów Mechelen”. Powstała pod kierunkiem dr hab. Juliusza Raczkowskiego, prof. UMK, także na Wydziale Sztuk Pięknych UMK.

Nagrody zostały wręczone w środę 6 października podczas uroczystości w Sali Rady w Ratuszu Staromiejskim. Konkursowi, który finansowo wsparło miasto, patronował prezydent Torunia Michał Zaleski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska