Najlepszy wynik w historii

Historyczny awans do fazy play off rozgrywek I ligi mężczyzn stał się faktem. Koszykarze Polskiego Cukru SIDEn-u zakończyli wprawdzie rundę zasadniczą porażką w Lublinie ze Startem (75:78), ale swój cel osiągnęli.

Rezultaty innych spotkań tak się ułożyły, że aż cztery inne zespoły zgromadziły w trzydziestu kolejkach tyle samo punktów, co podopieczni Grzegorza Sowińskiego.

<!** reklama>

W „małej” tabelce uwzględniającej rezultaty pomiędzy zainteresowanymi drużynami torunianie okazali się najlepsi i dzięki temu zajęli czwartą lokatę. Oznacza to, że w pierwszej rundzie fazy play off będą mieli przewagę własnego parkietu.
Ich rywalem będą koszykarze Sokoła Łańcut. Zwycięzca tej pary w półfinale spotka się z lepszą ekipą z rywalizacji Śląska Wrocław i Startu Lublin.
Pierwsze potyczki z Sokołem zaplanowane są 6 i 7 kwietnia. Nie wiadomo jednak, czy torunianie dokładnie w tych dniach zagrają. 6 kwietnia w hali Spożywczaka zagrać mają też koszykarki Energi. W najbliższych dniach powinniśmy poznać dokładne terminy meczów.
Torunianie mają niecałe dwa tygodnie na przygotowania. Z pewnością trener Grzegorz Sowiński będzie miał nad czym pracować, aby jego zespół prezentował się jeszcze lepiej.
W niedzielnym meczu w Lublinie słabsza w wykonaniu naszych zawodników była druga kwarta, w której torunianie stracili aż 32 punkty. Dla porównania - w pozostałych trzech rywale zdobyli 46 „oczek”.
- Zespół Startu zwiększył swoją przewagę w drugiej kwarcie nadzwyczajną skutecznością - powiedział Grzegorz Sowiński. - Rzucił nam trzydzieści dwa punkty. To bardzo dużo i z tego będziemy musieli się rozliczyć. Ten fragment gry w drugiej kwarcie był zdecydowanie nie po naszej myśli.
Na szczęście minimalna porażka w ostatnim meczu rundy zasadniczej nie miała wpływu na końcowy układ tabeli po rundzie zasadniczej. Czwarte miejsce jest najlepszym osiągnięciem w historii tego klubu.