Siarka Tarnobrzeg awansowała do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu Polski (zdjęcia)

/gli/
Robert Tunkiewicz (z piłką), pomocnik drugoligowej Siarki Tarnobrzeg środowy mecz Pucharu Polski przeciwko Garbarni Kraków może zaliczyć do udanych. Grzegorz Lipiec
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg wygrali 2:1 z Garbarnią Kraków i awansowali do pierwszej rundy Pucharu Polski. Ozdobą spotkania była bramka strzelona przez obrońcę tarnobrzeskiej ekipy, Tomasza Personę.

Garbarnia Kraków - SIARKA TARNOBRZEG 1:2 (1:0)

Bramki: Siedlarz 59 - Stępień 10, Persona 78

Garbarnia Kraków: Błąkała - Abdalla Hasan (46 Kalicki), Haxhijaj, Pluta, Senderski - Fedoruk, Metz, Wajda (85 Kalemba), Siedlarz - Górecki, Ogar (82 Talaga).

Siarka Tarnobrzeg: Melon - Stępień, Baran, Makowski (53 Grunt), Persona - Tunkiewicz, Frankiewicz, Szewc (62 Kowalski) - Piątkowski ( 82 Sulkowski), Truszkowski - Ciećko.

Żółte kartki: Pluta (Garbarnia). Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).

Siarka Tarnobrzeg nie miała łatwej przeprawy z Garbarnią Kraków. W drugiej połowie lepiej na boisku prezentowali się krakowianie, którzy zmarnowali między innymi rzut karny. Tomasz Metz trafił piłką w słupek. Zwycięską bramkę dla tarnobrzeżan zdobył w 78 minucie Tomasz Persona, który przelobował golkipera Garbarni, Roberta Błąkałe. Więcej o meczu przeczytają Państwo w czwartkowym "Echu Dnia".

W kolejnej rundzie podopieczni Tomasza Tułacza zmierzą się z pierwszoligowym Kolejarzem Stróże. Mecz odbędzie się w środę 24 lipca, w Tarnobrzegu.