Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Największe przeboje Whitney Houston usłyszy publiczność w...

Największe przeboje Whitney Houston usłyszy publiczność w toruńskiej Auli UMK

Tomasz Wersocki

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Dwór Artusa zaprasza na Koncert Wiedeński, podczas którego wykonane zostaną arie z najsłynniejszych operetek.
W Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego publiczność usłyszy znane utwory wykonane na miniaturowych instrumentach

W Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego publiczność usłyszy znane utwory wykonane na miniaturowych instrumentach ©nadesłane

Jutro o godz. 19.30 w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika usłyszymy największe przeboje Whitney Houston w wyjątkowym przedstawieniu prosto z londyńskiego West End’u. Widowisko „Whitney - Queen of the Night” obejmie największe przeboje zmarłej tragicznie w 2012 r. piosenkarki m.in. „I Will Always Love You” oraz „I Have Nothing”.

Zobacz także: Brutalny sutener z Torunia. Szantażował kobiety seks-zdjęciami, gdy chciały skończyć z prostytucją. Proces w piątek!Bilety w cenie 109-169 zł do nabycia na platformie internetowej: www.tixer.pl.

Wielki finał

Z kolei w sobotę o godz. 17 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego będzie miał miejsce wielki finał VIII Festiwalu Cichej Muzyki Towarzystwa Bachowskiego.

Przed słuchaczami wystąpi zespół Małe Instrumenty. To niezwykli muzycy, którzy koncentrują się na eksperymentach dźwiękowych w obrębie miniaturowych instrumentów.Małe Instrumenty powstały z inicjatywy Pawła Romańczuka w 2006 r., jako zespół nurtu off.

- W ten sposób konstruowana muzyka eksponuje niepowtarzalny charakter barw, czasem piękny i kunsztowny, czasem zaskakujący i odkrywczy, a czasem ujawnia ułomności brzmienia i cieszy ograniczeniami. To oznacza, ze zespół zawsze staje przed koniecznością poszukiwania nowych rozwiązań - twierdzą organizatorzy wydarzenia.

W czasie koncertu muzycy wykonają znane utwory za pomocą profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgów wydających dźwięki.Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Przeboje króla walca

W najbliższą niedzielę o godz. 17 w Dworze Artusa usłyszymy Koncert Wiedeński, który będzie nawiązywał do tradycyjnych gal i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu.

Podczas gali usłyszymy fantastycznych solistów operowych o wspaniałych głosach, którym towarzyszą na scenie znakomici i wielokrotnie nagradzani kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.

Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek: „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza” oraz „Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in. „Walc Nad Pięknym Modrym Dunajem” czy „Usta milczą dusza śpiewa” czy polkę „Tritsch-Tratsch”. Wejściówki w cenie 80 zł.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo