Napędzili stracha utytułowanym Brazylijczykom

nad
Polscy siatkarze przegrali dwa kolejne mecze w Lidze Światowej, ale w Rio de Janerio wysoko postawili poprzeczkę utytułowanym gospodarzom.

W sobotę w pierwszych dwóch setach Polacy mieli realną szansę na sprawienie w Rio de Janerio niespodzianki, a w meczach z „Canarinhos” to rzadkość. Nasi siatkarze popełnili jednak w tym spotkaniu bardzo dużo własnych błędów. Oddaliśmy Brazylijczykom aż 29 punktów, czyli całego seta i kilka piłek! Skończyło się 3:0.

Jeszcze bardziej zacięty był niedzielny pojedynek. Podopiecznym trenera Andrei Anastasiego udało się nawet wygrać drugiego seta. Pozostałe również były bardzo wyrównane. Ostatecznie gospodarze jednak zwyciężyli 3:1.

<!** reklama>Na ogólne wnioski jeszcze za wcześnie, ale te wyniki, jak i i dobra postawa przeciwko takiemu rywalowi mocno odmienionej i odmłodzonej reprezentacji, pozwalają na odrobinę optymizmu.

SOBOTA. Brazylia - Polska 3:0 (25:23, 26:24, 25:20). Polska: Kosok, Kurek, Bartman, Ruciak, Żygadło, Możdżonek, Ignaczak (libero) oraz Nowakowski, Jarosz, Bąkiewicz, Woicki.

NIEDZIELA. Brazylia - Polska 3:1 (28:26, 23:25, 26:24, 25:23). Polska: Polska: Żygadło, Ruciak, Kurek, Możdżonek, Kosok, Bartman, Ignaczak (libero) oraz Kłos, Jarosz, Woicki, Kubiak.

Pozostałe wyniki w grupie A: Portoryko - USA 1:3 i 1:3.

Kolejne mecze w LŚ Polska rozegra 10 i 11 czerwca na wyjeździe z Portoryko.(nad)