Wystąpi osiem zespołów, w tym zarówno już uznane sławy, jak i wschodzące gwiazdy tego muzycznego gatunku.
Marka festiwalu zobowiązuje nas do tego, by wszyscy występujący reprezentowali wysoki poziom artystyczny - deklarują organizatorzy festiwalu.
Krakowski zespół Albion, gdański Mechanism, Retrospective z Leszna i ANKH z Kielc to odnoszące sukcesy nie tylko w kraju, dobrze znane fanom rocka progresywnego grupy. Obok tych najbardziej popularnych przedstawią się wyróżniający się pretendenci do roli gwiazd.
The Broken Bridges z Grudziądza i The White Kites z Warszawy powinny zachwycić toruńską publiczność, a warszawskie Traces To Nowhere i Gallileous z Wodzisławia Śląskiego co najmniej zaciekawić nietuzinkową twórczością - zapowiadają organizatorzy. - Większość wykonawców gra bardzo melodyjną muzykę, która powinna spodobać się każdemu, kto pojawi się w amfiteatrze. Generalnie przy doborze zespołów posługiwaliśmy się, jak w poprzednich edycjach festiwalu, kluczem, polegającym na zaprezentowaniu jak największej różnorodności stylistycznej.
W amfiteatrze i w internecie
Na widowni amfiteatru, biorąc pod uwagę sanitarne obostrzenia związane z panującą epidemią koronawirusa, będzie mogło zasiąść do 400 osób.
To jak na nasz festiwal niemało. Dla tych, którzy nie będą mogli przyjść, przygotowujemy streaming, czyli internetową transmisję na żywo - mówi Sławomir Bożko ze Stowarzyszenia Inicjatyw Niezależnych „Progres”, organizującego festiwal.
Lada dzień na stronie SIN pojawi się informacja, pod jakim adresem będzie można oglądać transmisję.
Festiwal rozpocznie się w sobotę o godz. 17 występem zespołu Gallileous. O godz. 18.10 wystąpi Mechanism, o godz. 19.30 Retrospective, a o godz. 21 - Albion.
Niedzielny maraton otworzy o godz. 16 grupa The White Kites. O godz. 17.15 na scenie pojawią się The Broken Bridges, o godz. 18.30 Traces to Nowhere. Festiwal zakończy ANKH (godz. 19.45).
Wstęp jest darmowy.
Idea i cel naszego festiwalu - mówi Sławomir Bożko - to promocja rocka progresywnego, dlatego nie wprowadzamy biletów.
Publiczność proszona jest o zachowanie reguł, które towarzyszą wydarzeniom kulturalnym w czasie pandemii, jak m.in. zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego.
Loteria i kiermasz płytowy
Festiwalowi będą towarzyszyć dodatkowe wydarzenia. To m.in. zbiórka publiczna w postaci loterii fantowej. Do wygrania będą muzyczne gadżety: płyty, pamiątkowe koszulki i inne nagrody podarowane przez przyjaciół i sponsorów festiwalu.
Nie obędzie się bez innej festiwalowej tradycji - wręczenia Nagrody im. Roberta „Ro-Ro” Roszaka za najciekawsze ubiegłoroczne polskie wydawnictwo z gatunku rocka progresywnego. Laureata wybiera Stowarzyszenie „Progres”. W tym roku został nim zespół Lebowski za płytę pt. „Galactica”.
Na towarzyszącym festiwalowi kiermaszu płytowym swoją ofertę przedstawią wydawcy i kolekcjonerzy płyt.
Przypomnijmy, że patron festiwalu, Tomasz Beksiński, był popularnym dziennikarzem muzycznym (a prywatnie synem słynnego malarza Zdzisława Beksińskiego).

NaM - Podlaskie ligawki
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?