Nasza Olimpia pewnie pokonała Wdę Świecie

Aż cztery efektowne gole zdobyli piłkarze Olimpii Grudziądz w przedostatnim sprawdzianie przed startem rozgrywek rudny wiosennej II ligi grupy zachodniej.

<!** Image 2 alt="Image 167908" sub="Olimpia Grudziądz ma przed sobą ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek rudny wiosennej II ligi grupy zachodniej Fot. Archiwum
">Garstka najwierniejszych sympatyków biało-zielonych stawiła się w sobotnie południe przy bocznym boisku Olimpii. Pomimo przenikliwego mrozu, kibice nie mieli prawa narzekać.

Futboliści dość często rozgrzewali publiczność, a że czynili to głównie miejscowi, powodów do zadowolenia nie brakowało.

Po dwie bramki

Wynik spotkania już w 6. minucie meczu otworzył Adrian Frańczak. Nowy nabytek Olimpii wykorzystał dośrodkowanie Jarosława Ratajczaka.

Przed przerwą trafił jeszcze Przemysław Sulej, który popisał się trudnym technicznie lobem nad wychodzącym bramkarzem gości.

<!** reklama>

Po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie. Widać było dobrze zorganizowaną grę gospodarzy, zarówno w defensywie, jak i w ataku. Olimpia próbowała oskrzydlających akcji oraz prostopadłych podań „w uliczkę”.

To właśnie po jednym z takich zagrań w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazło się aż dwóch graczy w biało-zielonych koszulkach. Bramkę zdobył Piotr Ruszkul, który dziesięć minut później ustalił wynik meczu na 4:0.

W sobotę z Górnikiem

Co prawda, przyjezdni trafili raz do siatki, jednak uniesiona w górę chorągiewka sędziego bocznego nie pozostawiała złudzeń co do pozycji spalonej.

Najlbiższy sparing grudziądzkiej drużyny odbędzie się w sobotę, 12 marca. Rywalem Olimpii będzie trzecioligowy Górnik Konin. Natomiast pierwszy mecz o punkty nasza drużyna zagra 19 marca w Gdyni z Bałtykiem.

Składy zespołów: Olimpia - I połowa: Wróbel - Ratajczyk, Ptaszyński, Kowalski, Wacławczyk - Kal, Pach, Kryszak, Białek, Frańczak - Sulej; II połowa: Osiecki - Wacławczyk, Kowalski, Adamczyk, Królak - Rogóż, Pach (68 Kryszak), Białek, Frańczak (68 Kal) - Ruszkul, Ekwueme.

Wda: Tomaszewski - Kiełpiński, Łożyński, Urbański, Wenerski - Jackiewicz, Brzeziński, Grzywaczewski, Olszewski, Szczygielski - Kordowski.