MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nasza redakcyjna koleżanka z laurami od ToMiTo za najlepszą pracę magisterską o Toruniu

Marek Nienartowicz
Red. Sara Watrak podczas wręczenia nagród w konkursie ToMiTo w Ratuszu Staromiejskim.
Red. Sara Watrak podczas wręczenia nagród w konkursie ToMiTo w Ratuszu Staromiejskim. Grzegorz Olkowski
Towarzystwo Miłośników Torunia po raz trzydziesty rozstrzygnęło Konkurs na Najlepsze Prace Magisterskie i Dyplomowe poświęcone Toruniowi.

Obejrzyj: Tajemnice Twierdzy Toruń i innych miejsc w mieście

od 16 lat

Wśród laureatów konkursu jest nasza redakcyjna koleżanka red. Sara Watrak. Otrzymała I nagrodę w zakresie psychologii, za pracę magisterską „Tożsamość lokalna, przywiązanie i postrzeganie Torunia przez rodowitych mieszkańców i przyjezdnych”. Napisała ją pod kierunkiem prof. dr hab. Marii Lewickiej z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK.

Polecamy

W zakresie nauk historycznych drugą nagrodę przyznano Annie Grzebieniak za pracę magisterską „Toruń 1920-1939. Oficjalne wizyty państwowe i inne uroczystości w życiu miasta”. Powstała pod kierunkiem dr hab. Krzysztofa Kani, prof. UMK z Wydziału Nauk Historycznych UMK. Trzecią nagrodę otrzymał Iwo Bohr za pracę dyplomową „Astronauci misji Apollo w Toruniu (19 stycznia 1972 roku). Wizyta w cieniu geopolityki”, napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Waldemara Rozynkowskiego z Wydziału Nauk Historycznych UMK.

Red. Sara Watrak podczas wręczenia nagród w konkursie ToMiTo w Ratuszu Staromiejskim.

Nasza redakcyjna koleżanka z laurami od ToMiTo za najlepszą ...

W zakresie nauk historycznych przyznano także wyróżnienia. Otrzymali je Aleksander Wiśniewski za pracę licencjacką „Orzeł Biały w przestrzeni miejskiej Torunia w dwudziestoleciu międzywojennym” (napisaną pod kierunkiem dr hab. Marcina Hlebionka z Wydziału Nauk Historycznych UMK) i Adam Kowalkowski za pracę licencjacką „Fort XIV jako element pierścienia zewnętrznego Twierdzy Toruń” (napisaną pod kierunkiem dr hab. Macieja Krotofila, prof. UMK z Wydziału Nauk Historycznych UMK)

Najlepsze prace magisterskie o Toruniu

W zakresie "ochrona dóbr kultury" I nagroda trafiła do Mateusza Pawła Przedmojskiego za pracę magisterską „Dzieje i problematyka konserwatorska Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu w kontekście historycznych przekształceń wiślanego nabrzeża miasta”. Napisał ją pod kierunkiem dr Karoliny Zimnej-Kaweckiej z Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Z kolei w zakresie "filologia germańska" I nagrodę przyznano Klaudii Gadeckiej za pracę magisterską „Die Wahrnehmung der Stӓdte Danzig und Thorn in ausgewӓhlten Reisebeschreibungen des 17. und 18. Jahrhunderts”. Powstała ona pod kierunkiem dr hab. Włodzimierza Zientary, prof. UMK z Wydziału Humanistycznego UMK.

Polecamy nasze grupy i strony na Facebooku:

Laureatką III nagrody w zakresie ekonomii została Karolina Makowska za pracę magisterską „Fenomen sharing economy na przykładzie systemu rowerów miejskich w Toruniu”. Napisała ją pod kierunkiem prof. dr hab. Magdaleny Osińskiej z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK.

Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: prof. dr hab. Krzysztof Kopiński (przewodniczący), dr hab. Piotr Birecki, prof. UMK oraz dr hab. Wiesław Nowosad, prof. UMK. Zgłoszono ich osiem. Nagrody i wyróżnienia wręczono podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim, z udziałem prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Jest on honorowym patronem konkursu, który został przeprowadzony dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska