Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zatańczyli na szóstkę

PB
To już jest... nudne! Para taneczna Axla Toruń Natalia Kaliszek - Maksym Spodyriew po raz szósty z rzędu została mistrzem Polski. Krajowy czempionat rozgrywany był w ramach Pucharu Czterech Narodów, który odbył się w czeskiej Ostrawie.

Duet toruńskiego klubu całkowicie zdominował rywalizację w swojej konkurencji w ostatnich latach. Na szczęście do krajowych sukcesów dorzuca co jakiś czas również międzynarodowe - m. in. 14. miejsce na igrzyskach lub piąte na mistrzostwach Europy.
Kaliszek i Spodyriew zdobyli 187,50 pkt i zdecydowanie wyprzedzili Justynę Plutowską i Jeremiego Flemina (Stoczniowiec Gdańsk) - 164,79 pkt, oraz swoich kolegów klubowych z Axla Anastazję Polibinę i Pawło Gołowisznikowa - 151,51. Te trzy pary zajęły też pierwsze trzy miejsca w Pucharze Czterech Narodów.

Równych sobie nie miała też reprezentująca Axla naturalizowana 17-letnia Rosjanka Jekaterina Kurakowa (177,96), która w Pucharze Narodów wyprzedziła dwie Węgierki -Ivett Toth (159,09) i Reginę Schermann (155,77).

Nieco gorzej było wśród solistów, bo pierwsze trzy miejsca zajęli zawodnicy z Czech. Najlepszy z Polaków był Michał Mogilen (też urodzony w Rosji), który tym samym skompletował Axlowi złote medale w krajowych mistrzostwach.

Czwarta konkurencja - par sportowych - nie była bowiem rozgrywana, zresztą po raz któryś z rzędu.

Axel okazał się najlepszym klubem ze wszystkich, które startowały w Ostrawie.