Natalia wypunktowała rywalkę

Tomasz Miks
Jeden złoty i dwa srebrne medale, to dorobek grudziądzkich zawodniczek w mistrzostwach Polski w boksie. Złoto po raz trzeci zdobyła Natalia Gąsiorowska.

<!** Image 2 align=right alt="Image 81610" sub="Puchary „Nowości Grudziądzkich” za najładniejszą walkę juniorek trafiły do rąk Izabeli Karamus z Torunia (z lewej) i Marty Okrajni ze Szczecina / Fot. Tomasz Miks">W ringu grudziądzkiego Startu przez cztery dni rywalizowały najlepsze w kraju juniorki i seniorki.

Z juniorkami było różnie

- Poziom walk wśród seniorek był naprawdę wysoki - ocenia Leszek Piotrowski, trener kadry narodowej. - W juniorkach było z tym różnie, w zależności od długości treningu danych zawodniczek. Pozytywnie zaskoczyły mnie m.in. Lidia Fidura z Zabrza i Sandra Rybakowska z Chojnic. Z grona grudziądzanek swoje duże możliwości kolejny raz pokazała Natalia Gąsiorowska. Szkoda, że nie decyduje się na występy w kadrze, bo mogłaby odnosić duże sukcesy.

Wspomniana grudziądzanka w finale wagi do 48 kg, pokonała 4:1 Fatimę Resół ze Skorpiona Szczecin. Był, to jej trzeci z rzędu tytuł mistrzyni Polski juniorek. Pozostałe dwie reprezentantki Startu, w finale musiały uznać wyższość rywalek. Emilia Piotrowska (52 kg) w pierwszej rundzie uległa Sandrze Rybakowskiej z Chojnic, a Angelika Ferlin (63 kg) na punkty przegrała z Martą Leszner z Łodzi.

<!** reklama>Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Lidia Fidura (w kategorii juniorek) i Katarzyna Furemniak (TKKF Siedlce, kat. seniorek). Najlepszym Okręgowym Związkiem Bokserskim wybrano okręg Kujawsko-Pomorski, a klubem Wdę Świecie. Natomiast puchary od redakcji „Nowości Grudziądzkich” za najładniejszą walkę juniorek zdobyły Izabela Karamus (Pomorzanin Toruń) i Marta Okrajni (Spartakus Szczecin).

Kibice boksu w Grudziądzu nie będą musieli długo czekać na kolejne emocje. Od 6 do 11 maja, pod patronatem medialnym „Nowości” odbędzie się 35 Międzynarodowy Turniej Bokserski Juniorów im. Ryszarda Redo.

W europejskim kalendarzu

- O randze tego turnieju świadczy fakt, że jako jedyny w Polsce, obok zawodów im. Feliksa Stamma jest wpisany do europejskiego kalendarza - mówi Kazimierz Kiczyński, prezes Startu. - Patronat objął prezydent Robert Malinowski. Niewykluczone też, że w organizacji wesprze nas fundacja Dariusza Michalczewskiego, który być może osobiście pojawi się w Grudziądzu podczas zawodów.

Spodziewany jest udział około 120 pięściarzy. Zgłoszenia napływają nawet z takich odległych państw jak Algeria, czy Albania. Polskę reprezentować będzie cała 20 osobowa kadra juniorów.