Akcja specjalna NAUCZYCIEL NA MEDAL
Na uroczystość zaprosiliśmy wszystkich laureatów pierwszych miejsc w rankingu powiatowym, wśród których wyróżniliśmy zwycięzców etapu wojewódzkiego. Do plebiscytu zostało zgłoszonych ponad 1000 nauczycieli. Oddano na nich blisko 100 tysięcy głosów. Osoby, które wygrały etap powiatowy, uhonorowaliśmy wczoraj dyplomem i tytułem Nauczyciela na Medal oraz medalem od marszałka województwa.Specjalne gratulacje złożyliśmy zwycięzcom etapu wojewódzkiego. Wśród nich znalazła się Alina Sankowska-Kensik ze Szkoły Podstawowej w Kęso­wie, która zwyciężyła w kategorii nauczyciel klas I-III. - Jestem szczęśliwa i wzruszona - mówiła laureatka podczas piątkowej gali. - Gdy rodzice uczniów zgłosili mnie do plebiscytu, nie sądziłam, że tak się to wszystko potoczy. Jest mi bardzo miło, dziękuję. W kategorii nauczyciel klas IV-VI SP i gimnazjum zwyciężyła Krystyna Michalska, nauczycielka matematyki w SP 64 w Bydgoszczy. - Bardzo cieszę się z tego wyróżnienia - podkreślała pani Krystyna. - Finał głosowania można porównać do dobrego meczu piłkarskiego. Co chwilę była zmiana na pierwszym miejscu: a to ja, a to pan Ariel (Nadolski z SP w Pakości, zajął drugie miejsce - przyp. red.). Wszystko rozstrzygnęło się niemal w ostatniej chwili. Gratuluję panu Arielowi i wszystkim laureatom. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwszy był Damian Meller z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy. - Ten medal, który dziś otrzymaliśmy, należy się nie tylko nam, ale również tym, którzy na nas głosowali - mówił pan Damian. Wszyscy nasi laureaci podkreślali, że udział w plebiscycie był dla nich wielkim przeżyciem. - Jedna z uczennic zapytała mnie, jak czuję się jako najlepszy nauczyciel. Odpowiedziałam, że bardzo się z tego cieszę - mówi Katarzyna Zapalska z SP 3 w Grudziądzu, która zwyciężyła w etapie powiatowym i zajęła drugie miejsce w etapie wojewódzkim. Zwycięzcy etapu wojewódzkiego we wszystkich trzech kategoriach otrzymali atrakcyjne nagrody: zaproszenie na 6-dniowy pobyt dla dwóch osób w luksusowym, rodzinnym Hotelu SPA Jantar w Ustce, voucher o wartości 1500 zł na kurs językowy „Trening językowy” lub na wybrane studia podyplomowe w WSB w Bydgoszczy lub Toruniu, bilety na koncert Maryli Rodowicz w Bydgoszczy i zestaw kosmetyków od firmy Hajoty Press Club i IMR advertising by PR. Zdobywcy drugich i trzecich miejsc w etapie wojewódzkim otrzymali zaproszenie na weekendowy pobyt dla dwóch osób Hotelu SPA Jantar w Ustce oraz podwójne zaproszenie do kina „Helios” w Bydgoszczy. Plebiscyt zorganizowały wspólnie trzy redakcje: Gazeta Pomorska, Express Bydgoski i Nowości Dziennik Toruński. Jacek Smarz
W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się uroczysta gala, na której wręczyliśmy nagrody laureatom naszego plebiscytu NAUCZYCIEL NA MEDAL 2017.

Na uroczystość zaprosiliśmy wszystkich laureatów pierwszych miejsc w rankingu powiatowym, wśród których wyróżniliśmy zwycięzców etapu wojewódzkiego.

Do plebiscytu zostało zgłoszonych ponad 1000 nauczycieli. Oddano na nich blisko 100 tysięcy głosów. Osoby, które wygrały etap powiatowy, uhonorowaliśmy dyplomem i tytułem Nauczyciela na Medal oraz medalem od marszałka województwa.

Specjalne gratulacje złożyliśmy zwycięzcom etapu wojewódzkiego. Wśród nich znalazła się Alina Sankowska-Kensik ze Szkoły Podstawowej w Kęso­wie, która zwyciężyła w kategorii nauczyciel klas I-III. - Jestem szczęśliwa i wzruszona - mówiła laureatka podczas piątkowej gali. - Gdy rodzice uczniów zgłosili mnie do plebiscytu, nie sądziłam, że tak się to wszystko potoczy. Jest mi bardzo miło, dziękuję.

W kategorii nauczyciel klas IV-VI SP i gimnazjum zwyciężyła Krystyna Michalska, nauczycielka matematyki w SP 64 w Bydgoszczy. - Bardzo cieszę się z tego wyróżnienia - podkreślała pani Krystyna. - Finał głosowania można porównać do dobrego meczu piłkarskiego. Co chwilę była zmiana na pierwszym miejscu: a to ja, a to pan Ariel (Nadolski z SP w Pakości, zajął drugie miejsce - przyp. red.). Wszystko rozstrzygnęło się niemal w ostatniej chwili. Gratuluję panu Arielowi i wszystkim laureatom.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwszy był Damian Meller z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy. - Ten medal, który dziś otrzymaliśmy, należy się nie tylko nam, ale również tym, którzy na nas głosowali - mówił pan Damian.

Wszyscy nasi laureaci podkreślali, że udział w plebiscycie był dla nich wielkim przeżyciem. - Jedna z uczennic zapytała mnie, jak czuję się jako najlepszy nauczyciel. Odpowiedziałam, że bardzo się z tego cieszę - mówi Katarzyna Zapalska z SP 3 w Grudziądzu, która zwyciężyła w etapie powiatowym i zajęła drugie miejsce w etapie wojewódzkim.

Zwycięzcy etapu wojewódzkiego we wszystkich trzech kategoriach otrzymali atrakcyjne nagrody: zaproszenie na 6-dniowy pobyt dla dwóch osób w luksusowym, rodzinnym Hotelu SPA Jantar w Ustce, voucher o wartości 1500 zł na kurs językowy „Trening językowy” lub na wybrane studia podyplomowe w WSB w Bydgoszczy lub Toruniu, bilety na koncert Maryli Rodowicz w Bydgoszczy i zestaw kosmetyków od firmy Hajoty Press Club i IMR advertising by PR.

Zdobywcy drugich i trzecich miejsc w etapie wojewódzkim otrzymali zaproszenie na weekendowy pobyt dla dwóch osób Hotelu SPA Jantar w Ustce oraz podwójne zaproszenie do kina „Helios” w Bydgoszczy.

Plebiscyt zorganizowały wspólnie trzy redakcje: Gazeta Pomorska, Express Bydgoski i Nowości Dziennik Toruński.

Materiał oryginalny: NAUCZYCIEL NA MEDAL 2017 Uroczyste zakończenie plebiscytu - zobacz galerię laureatów - Gazeta Pomorska