Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
"Nauczyciel na medal". Dziś kończymy głosowanie!

"Nauczyciel na medal". Dziś kończymy głosowanie!

Justyna Wojciechowska-Narloch

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

"Nauczyciel na medal". Dziś kończymy głosowanie!

©pixabay

Dziś o godz. 21 przestaniemy liczyć głosy oddane na kandydatów, ale do tego czasu wiele się może zdarzyć!
"Nauczyciel na medal". Dziś kończymy głosowanie!

©pixabay

Z godziny na godzinę większych rumieńców nabiera rywalizacja o tytuł najlepszego nauczyciela i szkoły w miastach i powiatach całego województwa. Na swoich faworytów głosują uczniowie, rodzice, dziadkowie. I tak jeszcze do godz. 21, o której automatycznie przestaniemy liczyć głosy. Wtedy stanie się jasne, kto przechodzi do kolejnego, wojewódzkiego etapu plebiscytu „Nauczyciel na medal”.

Aktualne wyniki możesz sprawdzić >>>>> TUTAJ <<<<<<<Głosy można oddawać na pedagogów w kategoriach: „Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej”, „Nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum” oraz „Nauczyciel szkół ponadpodstawowych”.
W pierwszej z nich prowadziła wczoraj w Toruniu Anna Lubomska ze Szkoły Podstawowej nr 24. Z kolei w powiecie niemal od początku na pierwszym miejscu była Anna Kamińska z Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą. W drugiej kategorii w powiecie najwyżej była we wtorek po południu Katarzyna Kalczyńska z SP w Młyńcu Pierwszym. W Toruniu niezmiennie wygrywała Bernadetta Jankowska z SP nr 15. Wśród nauczycieli szkół średnich najwyżej plasowała się w przeddzień zakończenia głosowania Anna Willa z VIII LO w Toruniu. W powiecie była to Ewa Kornacka z CKU w Gronowie.Wśród rywalizujących po raz pierwszy nauczycieli akademickich, w kategorii wojewódzkiej, wczoraj liderem był mgr inż. Maciej Rakowski z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Tak zresztą było do samego początku głosowania. Ma ponad tysiąc głosów i nic nie wskazuje na to, by jego pozycja była zagrożona.

W plebiscycie konkurują także szkoły. W kategorii „Szkoła Roku” najwięcej głosów zebrał do tej pory Zespół Szkół Specjalnych nr 26 z ul. Fałata w Toruniu. W powiecie wygrywa SP w Grębocinie.

Tu trzeba przypomnieć, że plebiscyt „Nauczyciel na medal” już po raz drugi organizujemy wspólnie z „Expressem Bydgoskim” oraz „Gazetą Pomorską”. Rywalizacji ponownie patronuje Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Finałowe głosowanie rozpocznie się 7 grudnia i potrwa tydzień.

KANDYDACI NA PODIUM Z TORUNIA


Bernadetta Jankowska, SP nr 15 w Toruniu
Kategoria „Nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum”

Młodzież mnie inspiruje, stawia przede mną wyzwania. To dzięki uczniom ta praca każdego dnia ma sens. I choć wykonuję ją już od 36 lat, to wcale mnie ona nie nudzi ani nie wpędza w rutynę. Jestem nauczycielką przyrody i geografii, a w „piętnastce” na Podgórzu pracuję dokładnie 23 lata. Moi dawni uczniowie są już dorośli, a mimo to zawsze mi się kłaniają, czasem zamienimy słowo. Swoim obecnym uczniom zawsze powtarzam, że życzę im w życiu tak dobrego wyboru drogi zawodowe,j jakiego ja dokonałam. Wówczas ich życie będzie szczęśliwe. A za wszystkie głosy i samą nominację bardzo dziękuję.

Maciej Rakowski, WSB w Toruniu
Kategoria „Nauczyciel akademicki”

Specjalizuję się w informatyce, BHP i logistyce. Chęć ciągłego doskonalenia i podnoszenia kwalifikacji doprowadziły mnie do Wyższej Szkoły Bankowej. Będąc na drugim roku studiów MBA otrzymałem propozycję współpracy i prowadzenia zajęć. Bardzo się ucieszyłem, ponieważ zauważyłem, że uczelnia ta bardzo duży nacisk kładzie na praktyczną wiedzę przekazywaną przez wykładowców, a nie tylko samą teorię. Największą satysfakcją jest fakt, że studenci będący w zawodzie już kilka lat w dziedzinie BHP, dostrzegają potrzebę uczestniczenia w przygotowanych dla nich zajęciach . A widząc mnie na korytarzu cieszą się z faktu, że mamy razem zajęcia już w kolejnym semestrze. To naprawdę bardzo budujące i miłe.


Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo