Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

„Nauczyciel na medal”. Najlepsi w regionie pedagodzy...

„Nauczyciel na medal”. Najlepsi w regionie pedagodzy spotkali się na uroczystej gali w Urzędzie Marszałkowskim

Justyna Wojciechowska-Narloch

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Wręczenie nagród odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim

Wręczenie nagród odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim ©Jacek Smarz

Na ten moment nauczyciele i szkoły czekali od połowy grudnia. Wybrani Państwa głosami w środę odebrali zasłużone medale oraz cenne nagrody.
Wręczenie nagród odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim

Wręczenie nagród odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim ©Jacek Smarz

14 grudnia rozstrzygnięty został regionalny plebiscyt „Nauczyciel na medal”, który prowadziliśmy wspólnie z „Ex-pressem Bydgoskim” oraz „Gazetą Pomorską”. Całemu przedsięwzięciu prestiżu dodawał honorowy patronat marszałka województwa Piotra Całbeckiego. Naszym partnerem była także Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.

Liderzy z Torunia

Najlepszych pedagogów wybieraliśmy w czterech kategoriach: nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum, nauczyciel w szkole ponadgimnazjalnej oraz nauczyciel akademicki. Dodatkową kategorię w tegorocznej edycji plebiscytu stanowiła szkoła roku.

I choć konkurs miał zasięg wojewódzki, to specjaliści od oświaty z Torunia świetnie w nim wypadli. Pierwsze miejsce w regionie w kategorii nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej zajęła Anna Lubomska z SP nr 24 przy ulicy Ogrodowej, a najlepszym nauczycielem akademickim został Maciej Rakowski, wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Pan Maciej to specjalista od BHP, logistyki i informatyki.

Zobacz:W kategorii nauczyciel klas IV-VIII oraz gimnazjum zwyciężył Piotr Skoblewski z SP nr 1 w Gniewkowie. Rafał Mikołajczak z Zespołu Szkół w Mogilnie wygrał wśród nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Anna Willa, anglistka z toruńskiego VIII LO znalazła się na wysokim trzecim miejscu w regionie. Wśród placówek oświatowych najlepsza okazała się Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Sokrates z Bydgoszczy.

Gala ze szkoleniem

Wczoraj odbyła się długo oczekiwana gala w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Rozdano medale oraz nagrody. Spotkaniu towarzyszyło ciekawe szkolenie pod hasłem „Nauczyciel w mediach społecznościowych”, które poprowadziła Daria Jankiewicz, dawniej dziennikarka „Gazety Pomorskiej” i „Dziennika Bałtyckiego”, dziś specjalistka w zakresie social media. Prowadzi m.in. kampanie dla gazet należących do Polska Press.

Nasi laureaci otrzymali cenne nagrody. Dla nauczycieli mieliśmy m.in., vouchery na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, wyjazdy do SPA, zaproszenia na konferencję edukacyjną. Laureaci w kategorii „Szkoła Roku” otrzymali m.in. talony na zakup materiałów w Leroy Merlin.

We wtorkowym wydaniu „Nowości” znajdą Państwo specjalny dodatek poświęcony plebiscytowi i jego laureatom. Będzie można w nim przeczytać o ludziach, którzy są mistrzami w swoim zawodzie, a nauczanie jest dla nich życiową pasją. Zaprezentujemy też szkoły, które wygrały w naszym konkursie. W dodatku znajdzie się też relacja z wczorajszej gali.


Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo