Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nawoływanie do zabicia o. Tadeusza Rydzyka. Jest donos do prokuratury

red
Polska Press
Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą składa doniesienie do prokuratora generalnego w sprawie publicznego nawoływania do zabicia o. Tadeusza Rydzyka w internecie.

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą składa doniesienie do prokuratora generalnego w sprawie publicznego nawoływania do zabicia o. Tadeusza Rydzyka w internecie.

Dotyczy to komentarzy jakie pojawiły się pod artykułem zamieszczonym na portalu Wirtualna Polska "Ojciec Tadeusz Rydzyk ogłosił, że zbiera na nowy wóz. Poprosił o koperty".

– W tamtym roku o. Tadeusz Rydzyk wygrał z Wirtualną Polską. Nie może być tak, że pod artykułem WP ukazują się komentarze, gdzie nawołuje się do zabicia o. Tadeusza Rydzyka. Są tam też komentarze, gdzie znieważa się o. Rydzyka, gdzie jest tam też nienawiść fizyczna – powiedział Radiu Maryja Ryszard Nowak, prezes Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

Polecamy

Radio Maryja na swojej stronie opublikowało część komentarzy: "że też tego ciula jeszcze nikt nie odstrzelił…",
"powiesić w końcu tego lumpa", "a ja ogłaszam zrzutę na walec i… jazda po Tadziku!"

W rozmowie z rozgłośnią Ryszard Nowak dodał: - Uważam, że te komentarze, które się ukazały pod artykułem, bo niektóre z nich się powtarzają, to jest to jakaś grupa osób - według mnie - opłacana, która celowo poniża o. dr. Tadeusza Rydzyka. Proszę zauważyć, że po tym wydarzeniu, kiedy zabito prezydenta Gdańska, ze wszystkich stron, ze wszystkich partii był pozytywny przekaz: „Koniec z tymi komentarzami”, „Koniec z mową nienawiści”. Portale i gazety bardzo znane w Polsce również powiedziały, że będą z tym walczyły.

Dla każdego, kto "publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni" Kodeks karny przewiduje do trzech lat więzienia.

Niepubliczną Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej założono w Toruniu w 2001 roku. Założycielem uczelni był ojciec Tadeusz Rydzyk. Szkoła prowadzi płatne studia, również na kierunkach podyplomowych. Niektóre z nich są dofinansowywane z publicznych pieniędzy. Czytaj także: O. Rydzyk chce kształcić pielęgniarki. Otwiera nowy kierunekDziałalność dydaktyczną szkoła rozpoczęła w roku akademickim 2001/2002 i prowadzona jest na Wydziale Nauk o Kulturze Społecznej i Medialnej. Warunkiem przyjęcia na studia jest otrzymanie rekomendacji od przedstawiciela władzy kościelnej.Uczelnia wielokrotnie otrzymała dofinansowanie ze środków publicznych, np. w 2018 roku studia podyplomowe „Polityka gospodarcza, finanse i bankowość” uzyskały dofinansowanie Narodowego Banku Polskiego w wysokości 246 tys. 290 zł. Czytaj także: Ile zarabiają księża? Sprawdźcie stawkiUczelnia daje możliwość podjęcia nauki na czterech kierunkach w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym:- dziennikarstwo i komunikacja społeczna (licencjackie)- kulturoznawstwo (licencjackie)- politologia (licencjackie i magisterskie)- informatyka (inżynierskie)- informatyka medialna (licencjackie).Szkoła prowadzi również studia podyplomowe m.in.- dziennikarstwo,- relacje międzynarodowe i dyplomacja,- zasady wykorzystania funduszy unijnych.Warto wiedzieć: Co się stało z proboszczem na Stawkach? Plotek jest wiele

Co o. Rydzyk buduje w Porcie Drzewnym w Toruniu? Przegląd in...

Zobacz też:

NowosciTorun

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska