Warto przeczytać
Sprawdź

Polecamy!

Rozwiń
Nie ma chętnych do budowy stadionu!

Nie ma chętnych do budowy stadionu!

pak

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Nie ma chętnych do budowy stadionu!
Mimo wydłużenia terminu składania ofert, nikt nie zgłosił się do przebudowy stadionu. W najbliższym czasie zostanie ponownie ogłoszony przetarg.
Nie ma chętnych do budowy stadionu!
Zainteresowane firmy pierwotnie miały czas do 11 sierpnia na złożenie oferty. Jednak termin został wydłużony do końca sierpnia.

- Zamawiający otrzymał kilkadziesiąt zapytań dotyczących treści zamówienia oraz technologii realizacji, które wymagają dodatkowego czasu aby udzielić szczegółowych odpowiedzi - tłumaczył wtedy Radosław Zakrzewski z UM w Brodnicy.

Jak pisaliśmy, czas gra na niekorzyść miasta, bo na podstawie umowy z Ministerstwem Sportu i Turystyki urząd do końca czerwca przyszłego roku powinien rozliczyć inwestycję. Tymczasem jeszcze w maju - w związku ze zmianami w projekcie - urzędnicy składali wniosek w sprawie zmiany pozwolenia na budowę.Przetargu nie udało się rozstrzygnąć.

- W pierwszym postępowaniu przetargowym na przebudowę i modernizację stadionu miejskiego OSiR nie wpłynęła żadna oferta przetargowa. W najbliższym czasie zostanie ponownie ogłoszony przetarg - informuje Radosław Zakrzewski.

Przypomnijmy, koszt projektu wynosi 3 354 437 zł w tym z budżetu miasta - 1 854 437 złotych.

- Zakres zaprojektowanego zadania obejmuje przebudowę istniejącego stadionu w rejonie murawy głównej z wykonaniem nawierzchni trawiastej, budowę instalacji kanalizacji deszczowej oraz przyłącza wodociągowego z systemem automatycznego nawadniania, wykonanie bieżni okrężnej z nawierzchni sportowej z pełnego kauczuku oraz urządzeniami lekkoatletycznymi i sprzętem sportowym oraz wykonanie ogrodzenia stadionu - wylicza Radosław Zakrzewski.

Ponadto na stadionie powstanie 6-torowa bieżnia na prostej i 4-torowa na łukach, skocznia w dal i do trójskoku oraz wzwyż.

Wyposażenie sportowe zawiera prawie 400 elementów w tym m.in. młoty, kule, dyski, wózki, oszczepy, pachołki, czy płotki.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (6)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
I po ptakacha

Kes (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Wcale mnie nie dziwi, że nie ma chętnych. Termin na realizację jest mega krótki , do tego idzie zima, nie ma więc dużych szans aby się wyrobić. A nikt nie chce płacić kar umownych za nie...rozwiń całość

Wcale mnie nie dziwi, że nie ma chętnych. Termin na realizację jest mega krótki , do tego idzie zima, nie ma więc dużych szans aby się wyrobić. A nikt nie chce płacić kar umownych za nie dotrzymanie terminu. Co najważniejsze lokalne firmy nie mają ani mocy ani umiejętności aby realizować projekty pod presją czasu, najlepszy przykład, że to prawda to modernizacja szpitala do, której nie zgłosiła się żadna firma z naszego terenu.

Warto także pamiętać, że mnóstwo miast i gmin robi teraz takie modernizacje na swoich stadionach np. Rypin wiec wszyscy (firmy), które potrafią realizować takie projekty są zarobieni i tu kamyczek należy wrzucić do koszyczka decydentów z UM, że nie rozpoznali rynku budowlanego i teraz obudzili się z ręką w nocniku .zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dramat

Jerzyk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Jak można w takim mieście jak Brodnica nie mieć nawet trybuny zadaszonej ,nawet Rypin się z nas śmieje , ale ma z czego bo tu wszystko jest na odwrót. Basen "wymiarowy" tartan za basenem całe 330...rozwiń całość

Jak można w takim mieście jak Brodnica nie mieć nawet trybuny zadaszonej ,nawet Rypin się z nas śmieje , ale ma z czego bo tu wszystko jest na odwrót. Basen "wymiarowy" tartan za basenem całe 330 metrów .zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
He, he, he

He, he, he (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Głosowałeś na łysego w wyborach to masz tak jak sobie wybrałeś, cierp ciało jak wybrało he, he, he.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Parodia

Piotrek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

Po co w Brodnicy rzutnia do młota , kuli , skocznia w wzwyż - kto to wymyślił ? A dla ludzi zadaszenie na trybunie ciągle brak .


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Takie realia

Kes (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Porządne trybuny z zadaszeniem to byłaby fajna sprawa, jednak dla kogo takie budować? Nasz stadion świeci pustkami a powody są dwa. Pierwszy to fatalna postawa drużyny od kilku sezonów, którą leją...rozwiń całość

Porządne trybuny z zadaszeniem to byłaby fajna sprawa, jednak dla kogo takie budować? Nasz stadion świeci pustkami a powody są dwa. Pierwszy to fatalna postawa drużyny od kilku sezonów, którą leją nawet takie tuzy piłki jak Pakość czy Mogilno. Drugi, to niestety chamstwo, mieniące się kibolami BKS (młodzi wyklęci), którzy swoim zachowaniem skutecznie przegonili ze stadionu wszystkich normalnych kibiców i jest jak jest, czyli mizeria.

Co do twojego pytania: Po co w Brodnicy rzutnia do młota , kuli , skocznia w wzwyż - kto to wymyślił ? To też jestem zdania, że nie ma u nas nawet jednego trenera, który miałyby odpowiednią wiedzę i doświadczenie aby trenować te dyscypliny, jednak to właśnie na lekkoatletykę są te pieniądze na modernizację stadionu z ministerstwa i dlatego właśnie tak wygląda ten projekt. I nie ważne czy będzie to wykorzystywane czy nie:-)

zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Gość

WW (gość)

Zgłoś naruszenie treści

To dla kogo budować ten stadion chyba nie dla 20 lekkoatletów ? Na zawody LA w ogóle nikt nie przychodzi , trzeba było zrobić bazę z bieżnią np w SP 4 a nie robić taką inwestycję nikomu nie...rozwiń całość

To dla kogo budować ten stadion chyba nie dla 20 lekkoatletów ? Na zawody LA w ogóle nikt nie przychodzi , trzeba było zrobić bazę z bieżnią np w SP 4 a nie robić taką inwestycję nikomu nie potrzebną . A tak na marginesie to na stadionie Osir mogą grać dzieci z UKS Gol oraz ze Sparty których obecnie trenuje około 500 osób , a trybuny zapełnią się rodzicami tylko trzeba je zrobić .zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo