Nie ma czegoś takiego, jak "typowe auto dla kobiet"!

Materiał informacyjny PLICHTA SP. Z. O.O.
Nowy TIGUAN R, czyli 320 KM szczęścia z napędem 4MOTION i automatyczną skrzynią DSG.  Zdjęcie: Andrzej Zinkiewicz
Nowy TIGUAN R, czyli 320 KM szczęścia z napędem 4MOTION i automatyczną skrzynią DSG. Zdjęcie: Andrzej Zinkiewicz
Istnieje wiele stereotypów na temat samochodów, które najczęściej wybierają kobiety. I jak to często bywa zdecydowana większość nijak ma się do rzeczywistości. Z pewnością, jak u każdego, decydują emocje, ale w zakresie potrzeb i możliwości pomóc może także doświadczony sprzedawca. Cała reszta to tylko marketing ukierunkowany na określone cele, a przecież każda kobieta jest inna.

Małe i w pstrokatym kolorze?

Owszem - mniejsze auta są wygodne w manewrowaniu, ale przecież w 2021 czujniki w zderzakach, kamery cofania lub 360 stopni czy asystenci parkowania to już codzienność. Do tego popularne SUV’y i crossovery jak T-Cross, T-Roc, czy Nowy Tiguan zapewniają wyższą pozycję za kierownicą, dzięki czemu każdy poczuje się pewniej w takim aucie. W temacie kolorów ciężko zająć jednoznaczne stanowisko. Jakże mogłoby być inaczej! Choćby we wspomnianym T-Roc’u sam dach można zamówić biały, czarny lub w kolorze reszty nadwozia.


To może duży, rodzinny i przestronny?

Wszystko oczywiście zależy od potrzeb, gdyż zwykle wielkość bagażnika wynika z liczby domowników, hobby czy wykonywanego zawodu. Grunt to odpowiednio zdefiniować te potrzeby. A tu z pewnością pomogą wspomniani doświadczeni sprzedawcy oraz obowiązkowe jazdy testowe. Szeroka gama dostępnych modeli pozwoli sprawdzić, czy auto sprosta naszym oczekiwaniom. – Często zachęcamy, aby spróbować skorzystać z auta, tak jak robimy to na co dzień. Pojechać do domu, zaparkować na swoim miejscu czy przymierzyć w garażu. Przepiąć foteliki i zapytać o wrażenia dzieci, czy może nawet zapakować rower – Adrian Makowski, Certyfikowany Sprzedawca Samochodów Osobowych Volkswagen.

Bezpieczny?

To akurat nie podlega żadnej dyskusji - niezależnie od wielkości każdy model Volkswagena projektowany jest tak, aby zapewnić maksimum ochrony. Co ciekawe, coraz więcej rozwiązań wspierających kierowcę staje się standardem. I tak na przykład Lane Assist, utrzymujący tor jazdy, jest już w każdym nowym aucie producenta z Wolfsburga. Podobnie jak bardzo przydatny Auto Hold, który wspomaga przy ruszaniu pod górę. Kolejne systemy, takie jak np. Front Assist, chroniący pieszych i nas przed najechaniem na auto przed nami, występują w atrakcyjnych pakietach, które są wybierane już prawie do każdego nowego auta.

Elektryczny czy hybryda?

Tu też istnieje wiele rozwiązań. Już niebawem do w pełni elektrycznego, kompaktowego modelu ID.3 dołączy SUV ID.4. – Nie tylko panowie lubią przyspieszenia i dlatego obok modeli R czy GTI także paniom lubiącym żwawe auta proponujemy doświadczenie mocy ID.3., które też zwraca uwagę swoim nowoczesnym i często docenianym dizajnem. Już niebawem do floty aut demo dołączą hybrydy typu plug-in. Będą to dobrze znane i może nieco mniej ekstrawaganckie modele Golf, Tiguan, Touareg, Arteon i Passat, ale z bardzo nowoczesnymi silnikami hybrydowymi – dodaje Radosław Bączyk, Dyrektor Handlowy Volkswagen Plichta w Bydgoszczy i Toruniu.

Marka Volkswagen jest obecna w portfolio firmy Plichta już od jedenastu lat, natomiast salon w Bydgoszczy od roku jest częścią jednej z najbardziej dynamicznie rozwijającej się grupy motoryzacyjnej w Polsce. I to właśnie lata doświadczeń i tysiące sprzedanych aut potwierdzają, że nie ma jednego złotego środka na idealne auto dla pań. Oczywiście należy pamiętać, że często ostatecznym determinantem zakupu pozostają możliwości finansowe. Aktualnie w salonach Volkswagen Plichta trwa VWyprzedaż z rabatami nawet do 22 000 złotych. Przygotowano także atrakcyjne formy finansowania zakupu auta (nawet bez pierwszej wpłaty), zarówno dla firm jak i osób prywatnych. Utrzymano też dodatkowe rabaty dla grup zawodowych oraz osób pobierających świadczenia emerytalne. W skrócie, jeśli ktoś myśli o zmianie auta w 2021 to teraz jest świetny moment, aby odwiedzić salon przy ul. Wschodniej 38 w Toruniu.

Szczegółowa oferta oraz auta dostępne od ręki aktualizowane są codziennie na stronie https://volkswagen.plichta.com.pl/

Tekst: Krzysztof Dietrich