Nie zaspokoili wielkiego apetytu na medal

Siódme miejsce wywalczyli juniorzy starsi Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej Włocławek w rozegranym we Wrocławiu turnieju finałowym Mistrzostw Polski do lat 20.

<!** Image 2 align=none alt="Image 169302" sub="W turnieju finałowym włocławianie w swojej grupie (A) zajęli czwarte miejsce i pozostał im tylko mecz o siódmą lokatę, w którym pokonali MKS Pruszków 73:65 Fot. Jarosław Czerwiński ">Siódme miejsce w kraju na pewno wstydu stolicy Kujaw nie przynosi, ale oczekiwania były znacznie większe, bowiem nasi koszykarze mierzyli w medal. Niestety, w turnieju finałowym włocławianie w swojej grupie (A) zostali sklasyfikowani na ostatnim czwartym miejscu. Pozostał im tylko mecz o siódmą lokatę, w którym pokonali MKS Pruszków 73:65. Najwartościowszym zawodnikiem (MVP) turnieju został Tomasz Budziński (Śląsk Wrocław).

<!** reklama>Wyniki

• Grupa A: TKM Włocławek - MKS Znicz Jarosław 73:82, KKS Novum Lublin - STK Wilki Morskie Szczecin 98:63, MKS Znicz Jarosław - STK Wilki Morskie Szczecin 77:55, TKM Włocławek - KKS Novum Lublin 62:74, MKS Znicz Jarosław - KKS Novum Lublin 66:73 STK Wilki Morskie Szczecin - TKM Włocławek 68:55
  • o 7. miejsce: TKM Włocławek - MKS Pruszków 73 : 65
  • o 5. miejsce: SKM Zastal Zielona Góra - STK Wilki Morskie Szczecin 82 : 76
  • półfinały: WKS Śląsk Wrocław - MKS Znicz Jarosław 69 : 68, MKS Polonia Warszawa - KKS Novum Lublin 73 : 70
  • o 3. miejsce: MKS Znicz Jarosław - KKS Novum Lublin 63 : 47
  • Finał: WKS Śląsk Wrocław - MKS Polonia Warszawa 81 : 67