Niedziela była dla nas!

Nareszcie. Nie zdziwiłbym się, gdyby polscy skoczkowie narciarscy śpiewali dawny hit Niebiesko-Czarnych pod tytułem „Niedziela będzie dla nas”. Bo i w końcu była!

Trochę się naczekaliśmy, ale jak już nasi zawodnicy stanęli na podium, to od razu z ułańską fantazją - na pierwszym i drugim miejscu. I to na nie-zbyt przyjaznej nam dotąd skoczni w Lillehammer.

Wygrał Kamil Stoch, który o sześć dziesiątych punktu wyprzedził Macieja Kota. Dla tego pierwszego zwycięstwo w zawodach PŚ to żaden wielki wyczyn, w końcu to podwójny mistrz olimpijski. Drugi po raz pierwszy w karierze stanął na podium, choć skacze od wielu lat. Ale już przed sezonem mówiono, że jest w wielkiej formie.

Czy Państwu coś to przypomina? Adam Małysz w sezonie 2000/2001 też nie wygrał pierwszych zawodów, ale mówiono, że ma dynamit w nogach i to, kiedy zacznie zwyciężać, jest tylko kwestią czasu. Aż w końcu wypalił - akurat na Turnieju Czterech Skoczni. Coś mi się wydaje, że czeka nas ciekawy przełom roku. Zwłaszcza że teraz „Małyszów” mamy co najmniej dwóch.