Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Niedziela z historią, ekologią i dobrą zabawą, czyli załoga...

Niedziela z historią, ekologią i dobrą zabawą, czyli załoga zamku dybowskiego zaprasza

szs

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Imprezy na zamku dybowskim wpisały się już na stałe w krajobraz Torunia

Imprezy na zamku dybowskim wpisały się już na stałe w krajobraz Torunia ©Jacek Smarz

Najwyższy czas zrobić porządek ze śmieciami, które kryją się po zakamarkach Kępy Bazarowej! W niedzielę w ruch pójdą łuki i inna historyczna broń. Będzie można jednak po nią sięgnąć po spacerze.
Imprezy na zamku dybowskim wpisały się już na stałe w krajobraz Torunia

Imprezy na zamku dybowskim wpisały się już na stałe w krajobraz Torunia ©Jacek Smarz

Dla warszawiaków kiedyś co niedziela kręciła się na Bielanach karuzela. W Toruniu niedziele można spędzać ciekawiej i pożyteczniej. Gospodarze zamku dybowskiego, wspólnie ze swoimi sojusznikami, zapraszają 14 października na ostatni w tym roku ekospacer.

Tym razem organizatorzy chcą zaprosić mieszkańców miasta na sprzątanie toruńskiego lewobrzeża - Kępy Bazarowej oraz okolic zamku Dybów. Zbiórka zaplanowana jest na godzinę 10 przy dawnej warowni króla Władysława Jagiełły, gdzie uczestnicy akcji najpierw poznają plan działania i otrzymają sprzęt niezbędny do jego wykonania. Sprzątanie zaplanowane jest na około dwie godziny.

Zobacz też:To jednak nie wszystko. Aby zachęcić mieszkańców Torunia do wzięcia udziału w akcji, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, a pierwsza z nich czeka na uczestników zaraz po zakończeniu sprzątania - po dostarczeniu zebranych śmieci do wyznaczonego punktu, ekospacerowicze wrócą na zamek historycznymi łodziami flisackimi. Od godziny 12 na dziedzińcu czekać będzie obsługa, która przygotuje „żywą lekcję historii”. Uczestnicy będą mieli okazję poznać losy budowli, jej rolę w historii Torunia i Polski, a także dowiedzieć się ciekawostek o średniowieczu czy rycerskim uzbrojeniu.

- Co więcej, na miejscu można będzie po ciężkiej pracy posilić się strawą przygotowaną przez organizatorów oraz ogrzać się przy ognisku - mówi Agnieszka Kępczyńska z Fundacji Zamek Dybów i Gród Nieszawa. - Każdy chętny będzie mógł również skorzystać z zamkowych stanowisk stałych (w tym łuk i broń bezpieczna) czy też wziąć udział w konkursach z nagrodami. Zabawa na zamku planowana jest do godziny 14, a później osoby chętne mogą skorzystać z darmowej przeprawy flisackiej na prawobrzeże.

Zapisy przyjmuje Fundacja Zdrowego Życia drogą telefoniczną : 509936216, e-mailową: filon750@gmail.com lub przez Facebooka: Fundacja Zdrowego Życia.

Zobacz również:

Tak obecnie wygląda wnętrze kinoteatru Grunwald. Całość inwestycji kosztować będzie prawie 22 miliony złotych.  Polecamy: Zobacz jak kiedyś wyglądął

Zobacz jak zmieni się Grunwald! Wybrano już wykonawcę!

9

Fot. Materiały Urzędu Marszałkowskiego w ToruniuEkospacery to cykl wydarzeń, który ma na celu zakrzewienie wśród mieszkańców Torunia odruchu dbania o środowisko i uświadomienie ich, jak wielkie zagrożenie jest związane z jego zanieczyszczeniem. Poza Fundacją Zamek Dybów i Gród Nieszawa oraz Fundacją Zdrowego Życia, organizuje je Gildia Przygód i flisacy z grupy Slow Flow Guru.

Zobacz także:Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo