Niestety, pierwszy dzień bez niespodzianek

Dariusz Łopatka
Wczoraj rozpoczął się turniej finałowy mistrzostw Polski juniorów. Toruńskie Sokoły przegrały pierwsze spotkanie z Podhalem Nowy Targ.

<!** Image 2 align=right alt="Image 168915" sub="Sokoły (z prawej Piotr Winiarski) nie sprostały twardej grze nowotarżan / Fot. Adam Zakrzewski">Przypomnijmy, iż drużyna gospodarzy, którą od tego sezonu prowadzi Leszek Minge, broni srebrnego medalu zdobytego przed rokiem. Wczoraj przegrała jednak pierwsze spotkanie z jednym z głównych kandydatów do złota.

Sokoły w połowie spotkania przegrywały 0:4, lecz wówczas rozpoczęły pościg. Dwie bramki, zdobyte w odstępie czterech minut, pozwoliły im „złapać” kontakt z Podhalem.

Jeszcze w drugiej tercji młodzi torunianie mogli objąć prowadzenie, lecz wykorzystali tylko jedną z wielu okazji podczas gry w przewagach.

W trzeciej odsłonie nie było już niespodzianki. Podhale dominowało i w cały mecz wygrało 8:4.

W innym wtorkowym spotkaniu Stoczniowiec Gdańsk nie bez kłopotów pokonał Naprzód Janów.

<!** reklama>Dziś torunianie będą pauzować. Jutro natomiast zmierzą się z Naprzodem Janów (godz. 18.30).

Sokoły Toruń - Podhale Nowy Targ 4:8 (0:1, 3:3, 1:4). Bramki: B. Pieniak, J. Rodziewicz, M. Kalinowski, K. Jankowski - P. Kmiecik 2, Ł. Szumal, K. Bryniczka, B. Neupauer, K. Kos, M. Michalski, K. Sulka.

Sokoły: Bojanowski; Jankowski - Pronobis, Skólmowski - Heyka, Bałos - Huzarski; M. Kalinowski - K. Kalinowski - Pieniak, M. Kurpiewski - Winiarski - Rodziewicz, Mądrowski - Działdowski - Bolszakow, Husak - Tyburski - Iwański.

Stoczniowiec Gdańsk - Naprzód Janów 6:5 (0:2, 4:0, 2:3). Bramki: A. Chmielewski 2, Sz. Marzec, J. Stasiewicz, D. Maciejewski, Mac. Rompkowski - P. Kogut 4, P. Czekański.