Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nietypowy budynek przed Urzędem Marszałkowskim. Co to takiego? [zdjęcia]

Sara Watrak
Sara Watrak
Do urzędu już nie wejdziemy! Przed budynkiem stanął specjalny pawilon. Od teraz wszystkie dokumenty adresowane do marszałkowskiej administracji odbierane będą w mobilnym biurze podawczym. Wszystko po to, by chronić pracowników oraz interesariuszy.

Chociaż epidemia trwa, to niektóre sprawy urzędowe nie mogą czekać.

- Większość dokumentów przesyłana jest za pomocą ogólnopolskiej platformy ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej), służącej do komunikacji obywateli z jednostkami administracji publicznej - mówi Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Również wnioski o dofinansowanie projektów ze środków unijnych oraz wnioski konkursowe składane są najczęściej przez internetowe generatory. Jak jednak przyznaje rzeczniczka, duża część korespondencji nadal dostarczana jest osobiście. - Są to w szczególności pisma mieszkańców regionu kierowane do gospodarza województwa oraz dokumenty dotyczące spraw terminowych - informuje Beata Krzemińska.

Warto przeczytać

Niekiedy wizyta w urzędzie jest niezbędna. Część interesariuszy woli dostarczyć pismo osobiście, dotyczy to w szczególności pilnych spraw. Właśnie dlatego przed Urzędem Marszałkowskim stanął specjalny pawilon.

- Powstał on powstał z myślą o bezpieczeństwie naszych interesariuszy i pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Przekazywanie korespondencji i dokumentów odbywa się przez okienko podawcze z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. W ten sposób minimalizujemy ryzyko zakażenia koronawirusem – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Jeśli więc nie możemy załatwić naszej sprawy drogą elektroniczną bądź telefoniczną, zostaniemy obsłużeni w pawilonie przed Urzędem Marszałkowskim, na pl. Teatralnym. Jak zapewnia rzeczniczka instytucji, miejsce jest w pełni wyposażone, a urzędnicy odbierający korespondencję mają do dyspozycji komputery i telefony. Przyjmowanie dokumentów odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego. W punkcie informacyjno-podawczym możemy także uzyskać wszelkie niezbędne informacji dotyczące spraw, którymi zajmuje się urząd. Beata Krzemińska zachęca jednak, żeby w czasie epidemii z pracownikami instytucji kontaktować się za pośrednictwem maila bądź telefonu.

Godziny pracy punktu informacyjno-podawczego:
poniedziałek: 8-15
wtorek: 8-16.30
środa: 8-15
czwartek: 8-15
piątek: 8-13.30

A co z funduszami europejskimi?

Osoby poszukujące informacji na temat możliwości wsparcia ze środków europejskich i aktualnych konkursów o dofinansowanie projektów unijnych mogą skorzystać z pomocy pięciu regionalnych punktów informacyjnych funduszy europejskich. Niestety, nie można udać się do nich osobiście. Zainteresowani proszeni są o kontakt telefoniczny bądź mailowy:

1. Bydgoszcz
tel. 797 304 123, 660 691 644
e-mail: [email protected]

2. Grudziądz
tel. (56) 621 58 83, (56) 621 58 20, 797 304 124
e-mail: [email protected]

3. Inowrocław

tel. 797 304 125, (56) 621 59 04, (56) 621 59 05, (56) 621 58 87
e-mail: [email protected]

4. Toruń
tel. (56) 621 83 41, (56) 621 82 68, (56) 621 84 86 i (56) 621 84 09
e-mail: [email protected]

5. Włocławek:
tel. 797 304 126
e-mail: [email protected]

Trwa głosowanie...

Czy noszenie maseczek w miejscach publicznych powinno być bardziej egzekwowane?

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska