Nieudany początek rundy wiosennej. Elana Toruń traci fotel lidera [RELACJA]

(LN)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Grzegorz Olkowski
Elana Toruń nieudanie rozpoczęła rundę wiosenną w drugiej grupie trzeciej ligi. Podopieczni Rafała Góraka przegrali na wyjeździe ze Świtem Skolwin Szczecin 1:2 (0:1).

Tym samym żółto-niebiescy stracili pierwsze miejsce w tabeli. Nowym liderem rozgrywek został ich niedzielny rywal z województwa zachodniopomorskiego.

Trener Rafał Górak nie zaskoczył ustawieniem. Drużyna zagrała systemem 3-5-2, czyli takim, w jakim występowała w meczach kontrolnych. W wyjściowym składzie znalazło się trzech pozyskanych zimą piłkarzy: Dominik Kościelniak, Mateusz Stąporski i Daniel Ciechański.

Niestety, w niedzielę nasz zespół popełnił zbyt dużo błędów. Słabo przede wszystkim spisywała się defensywa Elany.

Fatalny początek

Mecz fatalnie rozpoczął się dla żółto-niebieskich. W trzeciej minucie Bartosz Poloczek sfaulował w polu karnym Kamila Walkowa i sędzia wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem stałego fragmentu gry okazał się Michał Kołodziejski.

Chwilę później mogło być 2:0. Gospodarze wyprowadzili kontratak, a znajdujący się w dobrej sytuacji Walków tym razem chybił.

Torunianie mieli wielkie problemy ze stworzeniem dogodnej sytuacji do pokonania bramkarza Świtu. Nawet stałe fragmenty gry, które w rundzie jesiennej były wielkim atutem drużyny, nie przynosiły oczekiwanych efektów.

Nesta Mires - Zagłębie Sosnowiec 4:1 i awans do ekstraklasy!...

Kibice żółto-niebieskich długo musieli czekać na pierwszy celny strzał ich zespołu na bramkę przeciwnika. Uczynili to dopiero w 34. minucie. Dominik Kościelaniak zagrał do Daniela Ciechańskiego, któremu udało się doprowadzić do wyrównania.

Gol podziałał mobilizująco na naszą drużynę. Jeszcze przed przerwą powinno być 2:1. Po świetnym zagraniu Damiana Lenkiewicza, dobrą okazję zmarnował Mateusz Stąporski.

Druga połowa zaczęła się obiecująco w wykonaniu podopiecznych Rafała Góraka. Tuż po wznowieniu gry groźnie było pod bramką jedenastki ze Szczecina. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Mariusza Kryszaka, w słupek trafił Maciej Stefanowicz.

Później oba zespoły miały swoje szanse. Skuteczniejsi byli miejscowi. W 64. min błędy popełnili toruńscy obrońcy, a Kamil Walków pięknym uderzeniem nie dał szans Bartoszowi Poloczkowi.

Wydawało się, że nasz zespół ruszy do ataków. Tak się nie stało. Świt umiejętnie się bronił, a dodatkowo stworzył sobie kilka dobrych okazji do podwyższenia wyniku, ale na szczęście Poloczek nie dał się już zaskoczyć.

W sobotę u siebie

W najbliższą sobotę nasz zespół rozegra pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej przed własną publicznością. Podopieczni Rafała Góraka podejmą na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego Sokoła Kleczew. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 15.

Świt Skolwin Szczecin - Elana Toruń 2:1 (1:1).

1:0 M. Kołodziejski (4, karny), 1:1 D. Ciechański (34), 2:1 K. Walków (64)

Elana: Poloczek – Urbański (żk), Felsch, Ciach - Stąporski, Lenkiewicz (69, Aleksandrowicz), Kryszak (78, Lenartowski), Stefanowicz, Kościelniak - Kozłowski, Ciechański (71, Kraska)

W innych meczach:

Jarota Jarocin - Pogoń II Szczecin 1:2 (1:0). 1:0 P. Skokowski (30, karny), 1:1 D. Zieliński (52), 1:2 D. Zieliński (88)

Bałtyk Gdynia - Lech II Poznań 1:4 (0:4). 0:1 M. Mróz (10), 0:2 De Marco (14), 0:3 T. Klupś (15), 0:4 M. Mróz (33), 1:4 D. Klecha (64)

Sokół Kleczew - GKS Przodkowo 2:1 (0:1). 0:1 K. Bułka (21), 1:1 J. Paczyński (75), 2:1 J. Antosik (79)

KP Starogard Gdański - Wda Świecie 3:1 (0:0). 1:0 D. Retlewski (44), 2:0 D. Retlewski (65), 2:1 B. Czerwiński (85), 3:1 D. Retlewski (86)

Wierzyca Pelplin - Centra Ostrów Wielkopolski 1:1 (1:0). 1:0 H. Gierszewski (17), 1:1 M. Nowicki (85)

Unia Solec Kujawski - Górnik Konin 1:2 (1:1). 0:1 A. Sieradzki (19), 1:1 K. Born (36), 1:2 T. Jaworskyj (90)

Kotwica Kołobrzeg - Energetyk Gryfino 3:0 wo. Goście wycofali się z rozgrywek

Spotkanie Polonia Środa Wielkopolska - KKS Kalisz zostało odwołane z powodu złego stanu boiska