Niewyspany wygrał zawody

Adrian Miedziński wywalczył w niedzielę na toruńskiej Motoarenie po raz pierwszy w swojej karierze Złoty Kask.

<!** Image 2 align=none alt="Image 170889" sub="Na podium niedzielnego turnieju o Złoty Kask znaleźli się (od lewej): Piotr Protasiewicz (drugie miejsce, Stelmet Falubaz Zielona Góra), Adrian Miedziński (triumfator, Unibax Toruń) i Janusz Kołodziej (trzecie miejsce, Unia Leszno) Fot. Łukasz Trzeszczkowski">O końcowym triumfie żużlowca Unibaksu zadecydował bieg dodatkowy. Spotkał się w nim z zielonogórzaninem Piotrem Protasiewiczem. Trzecie miejsce zajął zawodnik Unii Leszno Janusz Kołodziej.

Miedziński i Protasiewicz zdominowali niedzielne zawody. Torunianin w pierwszym starcie uległ Tomaszowi Chrzanowskiemu, a później zanotował trzy zwycięstwa. Z kolei Protasiewicz czterokrotnie mijał linię mety na pierwszym miejscu.

<!** reklama>Obaj zawodnicy spotkali się w 18. wyścigu. Nieoczekiwanie wygrał go bydgoszczanin Grzegorz Walasek, drugi był Miedziński, a trzeci Protasiewicz. Takie rozstrzygnięcie oznaczało, że potrzebny był bieg dodatkowy o pierwsze miejsce.

- Po sobotnim upadku w meczu ligowym miałem trochę obawy o swój występ - powiedział Adrian Miedziński. - Praktycznie nie spałem ostatniej nocy, ponieważ dokuczał mi ból.

Klasyfikacja: 1. A. Miedziński (Unibax Toruń) 13+3 (2, 3, 3, 3, 2), 2. P. Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra) 13+2 (3, 3, 3, 3, 1), 3. J. Kołodziej (Unia Leszno) 12 (3, 2, 3, 2, 2), 4. T. Chrzanowski (GTZ Grudziądz) 10 (3, 1, 2, 1, 3), 5. J. Hampel (Unia) 9 (2, 3, t, 1, 3), 6. G. Walasek (Polonia Bydgoszcz) 8 (0, 0, 3, 2, 3), 7. M. Janowski (Betard Sparta Wrocław) 8 (1, 3, 1, 3, 0), 8. K. Jabłoński (Start Gniezno) 8 (1, 0, 1, 3, 3), 9. M. Szczepaniak (Orzeł Łódź) 8 (2, 1, 2, 2, 1), 10. K. Kasprzak (Tauron Azoty Tarnów) 7 (1, 2, 2, 2, 0), 11. K. Buczkowski (GTŻ) 5 (3, 1, 0, 1, d), 12. S. Ułamek (Tauron Azoty) 5 (2, 1, 0, 0, 2), 13. Mich. Szczepaniak (Start) 5 (1, 2, 1, d, 1), 14. J. Rempała (Orzeł) 4 (0, 0, 2, 0, 2), 15. M. Mitko (Kolejarz Opole) 4 (0, 2, 1, 1, 0), 16. Ł. Jankowski (Orzeł) 1 (0, 0, d, d, 1).