Nokaut na początku meczu

Sławomir Pawenta
W dobrym stylu pożegnali się z kibicami drugoligowi piłkarze Elany Toruń. Podopieczni Dariusza Durdy pokonali Miedź Legnica 4:2 (4:0).

<!** Image 2 align=right alt="Image 173547" sub="Nie ma co się dziwić radości Grzegorza Mani. Napastnik „żółto-niebieskich” już w piątej minucie pokonał bramkarza Miedzi Fot. Jacek Smarz">Na trybunach Stadionu Miejskiego im. Grzegorza Duneckiego zasiedli m. in. Bogusław Baniak (były szkoleniowiec Kujawiaka Włocławek) oraz Maciej Bartoszek (były trener ekstraklasowego GKS-u Bełchatów). Nieoficjalnie mówi się, że ten pierwszy zastąpi Janusza Kudybę, aktualnego opiekuna Miedzi. Zresztą działacze klubu z Legnicy już wcześniej zapowiedzieli, że pożegnają się z trenerem po zakończeniu tego sezonu.

Rozpoczął Mania

Po 21. minutach spotkania losy potyczki były już rozstrzygnięte. Tyle torunianom wystarczyło na wbicie Miedzi aż czterech goli. Ostre strzelanie rozpoczął Grzegorz Mania. W 5. min niepilnowany napastnik najwyższej wyskoczył do futbolówki, po rzucie rożnym i głową skierował ją do siatki. Niespełna pięć minut później podopieczni Dariusza Durdy wygrywali już 2:0. Tym razem Tomasza Laskowskiego pokonał Kelechi Iheanacho. Na kolejnego gola kibice nie musieli długo czekać. W 14. minucie trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Paweł Mądrzejewski.

Goście mogli zdobyć honorowe trafienie, jednak Jakub Grzegorzewski przegrał pojedynek z Nazarem Penkovetsem. W odpowiedzi torunianie strzelili czwartego gola. Tym razem do siatki trafił Mieczysław Sikora.

<!** reklama>

Efektowne pożegnanie

Po zmianie stron nasz drugoligowiec się cofnął, a rywale z Legnicy chcieli zniwelować straty. Udało się im to w końcówce spotkania. Najpierw, w 79. minucie, do siatki trafił Marcin Kajca. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Grzegorzewski.

Torunianie efektownym zwycięstwem zakończyli sezon. Ostatecznie nasz zespół uplasował się na 11. pozycji.

Wynik

Elana Toruń - Miedź Legnica 4:2 (4:0)

• 1:0 G. Mania (5), 2:0 K. Iheanacho (9), 3:0 P. Mądrzejewski (14), 4:0 M. Sikora (21), 4:1 M. Kajca (79), 4:2 J. Grzegorzewski (90)
  • Elana: Penkovets - Zaremski, Kłos, Więckowski (82, Patora), Wróbel - Sikora (59, Zamiatowski), Mądrzejewski (69, Jaroszewski), Świderek, Młodzieniak - Iheanacho (żk), Mania (69, Grube)

Opinia trenera

- Cieszę się, że rozgrywki zakończyliśmy efektownym zwycięstwem. Szkoda, że w tym roku nie prezentowaliśmy się najlepiej. Po rundzie jesiennej mieliśmy większe apetyty. Nie załamujemy rąk. Zostało mało czasu do rozpoczęcia następnych rozgrywek. Postaramy się zbudować silną drużynę.