Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa hala magazynowa UMC Poland wyrosła w łysomickiej strefie

Krzysztof Lietz
Od lewej: Sohichi Ito, Piotr Kowal i Andrzej Połojko
Od lewej: Sohichi Ito, Piotr Kowal i Andrzej Połojko Krzysztof Lietz
W ubiegłym tygodniu z wielką pompą otwarto nową halę magazynową wyrobów gotowych firmy UMC Poland. Była wstęga i poświęcenie.

- Jestem szczęśliwy z trzech powodów - mówił Sohichi Ito, jeden z menedżerów. - Dawniej ta firma nazywała się Sharp. Sporo tu zainwestowała, miała wzloty i upadki. Cieszę się, że teraz znowu znalazła się na równi wznoszącej. Sharp jest znowu nią zainteresowany. Widzę też dynamizm i entuzjazm zarządu UMC Poland. A po trzecie otwierany właśnie magazyn pozwoli jej jeszcze bardziej się rozwijać i być ważnym elementem firmy Sharp. Dzięki temu magazynowi koszty działalności UMC spadną, a tym jestem jak najbardziej zainteresowany jako dyrektor finansowy.

Podobnie entuzjastycznie o zakończonej inwestycji wypowiadał się inny z menedżerów, Andrzej Połojko, który stwierdził, że budowa tego magazynu w podstrefie Pomorskij SPecjalnej Strefy Ekonomicznej w Ostaszewie jest odpowiedzią na dynamicznie rozwijający się rynek i zapotrzebowanie klientów.

Zobacz także: Gmina Łysomice buduje drogi. Z Gostkowa do Zakrzewka pojedziemy asfaltem

Zadowolony z inwestycji UMC Poland był również Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice.

- To właśnie Sharp przed laty dał impuls do rozwoju regionu i podstrefy PSSE. Obserwowaliśmy przez te 10 miesięcy, bo tyle trwała budowa hali, jak ona powstaje. Każda taka inwestycja jest mile widziana w naszej gminie.

Podczas otwarcia japońscy gospodarze zadbali o polskie tradycje celebrowane przy takich okazjach. Było więc uroczyste poświęcenie obiektu, którego dokonał ks. dr Jarosław Ciechanowski, proboszcz parafii św. Mikołaja w Papowie Toruńskim. Nie zabrakło też wstęgi, którą wspólnie przecinali przedstawiciele inwestora i wójt gminy Łysomice.

Nową halę magazynu wyrobów gotowych UMC Poland budowała firma Skanska. Obiekt ma 20 tys. mkw. Można w nim składować towar do wysokości pięciu pięter. Wyliczono, że można w nim magazynować 300 tysięcy telewizorów.

Zobacz także: Policjanci ujęli cmentarnego złodzieja w Pluskowęsach kilka godzin po dokonaniu kradzieży

Przypomnijmy, że w Polsce japoński gigant Sharp pojawił się w sierpniu 2000 roku, kiedy to otworzył w Warszawie swój oddział. Pełni on funkcję centrali firmy na Europę Środkowo-Wschodnią (CEE).

Od stycznia 2007 do końca 2014 roku firma Sharp posiadała fabrykę telewizorów LCD w Ostaszewie na terenie łysomickiej podstrefy PSSE. Po początkowym szybkim wzroście produkcji, przyszły lata chude. Spadło zapotrzebowanie na telewizory i Sharp zaczął mieć kłopoty.

W 2014 roku słowacka spółka Universal Media Corporation (UMC) i Sharp podpisały umowę, w ramach której UMC przejęła 100 procent udziałów w zakładzie produkującym telewizory w Ostaszewie. UMC otrzymała prawo do korzystania na terenie Europy z marki Sharp (projektowanie, produkcja i dystrybucja), zarówno jeśli chodzi o urządzenia audio, jak i video.

Jeździliśmy policyjnym BMW serii 3. Zobaczcie, jak przyspiesza! [WIDEO]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska